Życie w UK

0

Boże Narodzenie w UK

Co czują Polacy przebywający za granicą w czasie Świąt? To połączenie tęsknoty za rodziną, nostalgicznego myślenia o polskich tradycjach świątecznych i marzeń o klasycznych wigilijnych potrawach. Wielu wraca więc na Święta do domu. Jednak nie brakuje Polaków, którzy szybko zaczęli chłonąć brytyjski model spędzania Bożego Narodzenia, zwłaszcza że wcale nie jest on taki nieciekawy, jak mogłoby się wydawać.

0

Nietypowe brytyjskie święta

Polacy celebrują topienie Marzanny i Lany Poniedziałek – ale Anglicy też mają pomysły na nietypowe imprezy! Wyścig w toczeniu sera po stromym wzgórzu to jeden z nich, chociaż nadal nie ten najdziwniejszy– zobaczcie jakie inne tradycje mają mieszkańcy Wielkiej Brytanii.

0

Formalności, które trzeba załatwić przed wyjazdem do UK – niezbędnik emigranta

Planujesz przeprowadzkę do Wielkiej Brytanii? Sam pomysł, to zdecydowanie za mało. Do dłuższego pobytu na Wyspach musisz się odpowiednio przygotować, zwłaszcza pod względem  wszelkich formalności. Postaramy się, aby ten artykuł stał się podręcznym vademecum emigranta – czyli zbiorem najistotniejszych informacji, które pomogą Ci właściwie przygotować się do wyjazdu.

0

Wyprawka szkolna w UK – 3 sposoby na oszczędności

Już za chwilę w szkołach zabrzmi pierwszy dzwonek – niecierpliwie wyczekiwany zwłaszcza przez młodsze dzieci. Dla nas, rodziców, wrzesień to jednak miesiąc największych wydatków. Dziś sprawdzamy ile tak naprawdę kosztuje wyprawka szkolna w UK i gdzie szukać oszczędności podczas kompletowania szkolnych zestawów.

zakup elekrtoniki w uk 2

Zakup elektroniki w UK. Czy to się opłaca?

Planujesz zakup elektroniki? Wystarczy proste porównanie cen produktów w Polsce z tymi pochodzącymi z Wielkiej Brytanii, aby dojść do wniosku, że nasi przyjaciele z Wysp za podobnej klasy sprzęt płacą zdecydowanie mniej. Skoro w jakości nie widać żadnej różnicy to po co przepłacać?