Podczas pobytu poza granicami kraju w wielu sytuacjach może przydać Ci się gotówka. Zastanawiasz się, czy można wypłacić pieniądze z bankomatu za granicą bez karty i nie wiesz, jak to zrobić? Może to okazać się nieco problematyczne, ale jak najbardziej jest możliwe. Poznaj najlepsze sposoby na to, aby wybrać gotówkę bez karty podczas pobytu za granicą. 

Jak wypłacić pieniądze z bankomatu bez karty za granicą?

Jeśli podczas pobytu za granicą nie masz przy sobie karty debetowej, to możesz skorzystać z możliwości wypłaty za pomocą karty wirtualnej. Wiele banków, a także instytucji płatniczych daje taką możliwość. Jest to nowoczesny i wygodny sposób na to, aby uzyskać gotówkę. 

Wirtualna karta jest dostępna wyłącznie w formie cyfrowej. Można znaleźć ją w aplikacji swojego banku, jeśli umożliwia on swoim klientom skorzystanie z takiej funkcjonalności. Wirtualna karta dostępna jest także w portfelach cyfrowych, takich jak Google Pay lub Apple Pay. Aby za jej pomocą wypłacić gotówkę, należy znaleźć bankomat oznaczony symbolem wirtualnej karty. Są one obecnie bardzo popularne, dlatego znalezienie takiego bankomatu nie powinno być problemem. 

W jaki sposób można wypłacić pieniądze za pomocą karty wirtualnej?

Chcesz dowiedzieć się, jak wypłacić pieniądze z bankomatu bez karty za granicą? Jest to bardzo proste. Wystarczy, że znajdziesz w Twojej okolicy bankomat, który oznaczony jest odpowiednim symbolem. Aby wypłacić pieniądze, wystarczy otworzyć cyfrowy portfel, czyli Google Pay, Apple Pay lub inny. Po uruchomieniu aplikacji należy znaleźć wirtualną kartę i przyłożyć telefon do czytnika, w który wyposażony jest bankomat. Musisz pamiętać o tym, aby wcześniej dodać swoją kartę do wirtualnego portfela. Twój telefon musi także obsługiwać płatności zbliżeniowe.

Po uruchomieniu wirtualnego portfela z kartą cały proces wypłaty pieniędzy przebiega tak samo, jak w przypadku wypłacania gotówki za pomocą tradycyjnej karty debetowej. Po przyłożeniu telefonu do czytnika musisz podać PIN oraz wybrać kwotę, jaką chcesz wypłacić. 

Decydując się na taki sposób wypłaty pieniędzy z bankomatu, musisz liczyć się z tym, że bank pobierze prowizję za taką transakcję. Doliczy także koszty przewalutowania, co stanowi dodatkowy koszt. Może więc okazać się, że wypłata gotówki będzie bardzo nieopłacalna.

Wypłata pieniędzy z bankomatu za granicą BLIKIEM – czy jest to możliwe?

BLIK to polski system płatności mobilnych. Umożliwia on szybkie i bezproblemowe płatności zarówno w internecie, jak i sklepach stacjonarnych. Do tego, aby zapłacić za coś, konieczne jest wyłącznie podanie wygenerowanego w aplikacji banku kodu. Po jego wpisaniu i zatwierdzeniu płatności jest ona realizowana. W Polsce system ten jest bardzo rozwinięty i w ten właśnie sposób można płacić w wielu miejscach, a także wypłacać pieniądze z bankomatu bez karty. Musisz jednak wiedzieć, że za granicą dostępna jest tylko część jego funkcjonalności.

Bardzo często wypłata z bankomatu za pomocą BLIKA jest niemożliwa. Może więc okazać się, że jeśli będziesz chciał wypłacić gotówkę w ten właśnie sposób, to transakcja nie zostanie zrealizowana. 

Jest to jednak nieustannie rozwijający się system. Może więc okazać się już za niedługo, że w przypadku systemu BLIK wypłata z bankomatu za granicą, będzie jak najbardziej możliwa. 

Ile kosztuje wypłata z bankomatu zbliżeniowo za granicą?

Zanim wybierzesz gotówkę z bankomatu, musisz wiedzieć, ile kosztuje wypłata z bankomatu zbliżeniowo. Twój bank pobierze prowizję za samą wypłatę, jak i za przewalutowanie. Dokładna kwota zależy od wewnętrznych zasad Twojego banku. Warto sprawdzić to wcześniej, aby uniknąć przykrej i kosztownej niespodzianki. 

Czy wypłata pieniędzy z bankomatów za granicą bez karty jest bezpieczna?

Decydując się na wypłatę za granicą bez karty, możesz czuć się w pełni bezpieczny. Portfele elektroniczne, takie jak Google Pay czy Apple Pay mają szereg zabezpieczeń, które skutecznie chronią przed dostępem do nich niepowołanych do tego osób. Podczas wypłacania pieniędzy w ten właśnie sposób aplikacja udostępnia tymczasowy alias konta, a nie faktyczny numer karty. Dzięki temu jest ona dobrze zabezpieczona. Korzystając z elektronicznego portfela oraz zapisanej w nim karcie możesz mieć pewność, że Twoje dane są dobrze chronione.

Jak wybierać gotówkę bez karty, aby było to opłacalne?

Jeśli często wybierasz gotówkę za granicą i nie chcesz płacić wysokich prowizji, to możesz zdecydować się na kartę wielowalutową. Taką kartę możesz także bez problemu dodać do swojego wirtualnego portfela i wypłacać pieniądze zbliżeniowo. 

Ogromną korzyścią korzystania z takiej właśnie karty jest to, że w automatyczny sposób rozpoznaje ona walutę transakcji i dokonuje przewalutowania. Kurs jest bardzo korzystny, a dodatkowo niepobierane są prowizje. Na rynku znajdziesz kilka kart wielowalutowych, które możesz zamówić. Sprawdź ofertę każdej z nich i wybierz taką, która najlepiej spełnia Twoje oczekiwania. 

W jaki jeszcze sposób można wypłacić pieniądze za granicą?

Innym sposobem na wypłatę gotówki za granicą jest cashback. Jest to metoda bardzo popularna w innych krajach. Pozwala ona na wypłatę pieniędzy podczas płacenia za zakupy w sklepie lub na stacji benzynowej. Za granicą jest to rozpowszechniona metoda, którą stosuje się w wielu punktach usługowych. W Polsce cieszy się zdecydowanie mniejszą popularnością. 

Będąc za granicą, skorzystanie z tej metody może okazać się problematyczne. Związane jest to głównie z tym, że większość punktów obsługujących płatności cashback może nie zrealizować wypłaty z polskiego konta. Jest to związane z tym, że niewiele polskich banków daje taką możliwość. 

Jeśli chcesz skorzystać z cashbacku, musisz pamiętać, że jest to możliwe wyłącznie w przypadku niskich kwot. Jeśli potrzebujesz większej sumy, to metoda ta się nie sprawdzi. Pamiętaj także o tym, że niezbędne jest poniesienie opłaty za taką transakcję. Jej wysokość jest zależna od danego banku oraz rodzaju konta. Miej na uwadze także to, że pobrana zostanie opłata za przewalutowanie. Nie jest to więc opłacalna metoda. 

O czym jeszcze pamiętać podczas pobytu za granicą?

Jeśli mieszkasz lub pracujesz za granicą, to musisz wiedzieć nie tylko, w jaki sposób wypłacać gotówkę bez karty, ale i jak przesyłać pieniądze na polskie konto. Będzie to potrzebne, gdy będziesz chciał wysłać przelew bliskim czy opłacić rachunki. Musi wiedzieć, jak zrobić to w korzystny i opłacalny sposób. 

Jednym ze sposobów jest przelew z zagranicznego konta na polskie. Jest to jednak bardzo droga metoda, gdyż banki pobierają wysokie prowizje za takie transakcje. Najczęściej także stosowany jest zaniżony kurs wymiany zagranicznej waluty na złotówki. Wadą takiego rozwiązania jest także to, że przelew może dotrzeć do odbiorcy dopiero po 3 dniach roboczych.  

Do przesłania pieniędzy do Polski możesz wykorzystać również portfel elektroniczny. Jednak zarówno Ty, jak i odbiorca musicie mieć założone w nim konto. Jest to wygodna, ale zarazem kosztowna metoda. Decydując się na nią, musisz liczyć się nie tylko z prowizją, ale i niekorzystnym kursem.

Przelew na polskie konto możesz także zrealizować u agenta w placówce. Jest to rozwiązanie, gdy chcesz przesłać bliskim gotówkę. Aby to zrobić, musisz udać się do takiej placówki, a następnie wysłać pieniądze. Już po kilkunastu minutach odbiorca w Polsce może je odebrać. 

Jeśli zależy Ci na szybkich i tanich przelewach do Polski, to skorzystaj z usług zaufanej licencjonowanej firmy, takiej jak EasySend. Odbiorca otrzyma pieniądze po 10 minutach, w przypadku przelewu SuperFast, lub do 24 godzin, jeśli zdecydujesz się na tradycyjny przelew. Jest to rozwiązanie wygodne, a przede wszystkim bezpieczne. W taki sposób możesz również otrzymać pieniądze z Polski, które przesłane zostaną na Twoje zagraniczne konto. Następnie możesz je wypłacić z bankomatu bez karty. EasySend stosuje korzystny kurs, dzięki czemu takie przelewy są najbardziej opłacalnym rozwiązaniem. Transakcję możesz przeprowadzić w dowolnym miejscu, wykorzystując do tego urządzenie mobilne lub komputer.