Blik to nowoczesny polski system płatności mobilnych, który umożliwia wygodne płacenie w internecie oraz sklepach stacjonarnych. Nie każdy wie, że dzięki niemu można również w wygodny sposób wybrać pieniądze z bankomatu. Dowiedz się, jak wypłacić pieniądze Blikiem i czy na pewno jest to bezpieczne.

Czym jest Blik?

Blik umożliwia płacenie oraz wybieranie pieniędzy z bankomatu bez karty. Wystarczy, że podasz kod, który możesz znaleźć w aplikacji mobilnej swojego banku. Wypłata z bankomatu Blikiem jest bardzo wygodna. Możesz dokonać jej w każdym bankomacie, który oznaczony jest odpowiednim symbolem. Są one obecnie powszechnie dostępne w całym kraju. 

Jak wypłacić pieniądze Blikiem?

Do tego, aby wypłacić pieniądze, musisz znaleźć bankomat Blik, który ma umieszczony w widocznym miejscu symbol tej płatności. Nie powinno być to trudne, gdyż są dostępne w wielu miejscach. Na wyświetlaczu bankomatu należy następnie wybrać opcję „Wypłata Blik”. Kolejnym krokiem jest uruchomienie aplikacji mobilnej banku oraz sprawdzenie kodu Blik. Ma on 6 cyfr, które musisz wpisać na wyświetlaczu bankomatu. Następnie niezbędne jest podanie kwoty, która ma zostać wypłacona. 

Niekiedy konieczne jest potwierdzenie transakcji w aplikacji mobilnej. Zależy to jednak od wysokości wypłacanej kwoty, a także banku, w którym masz konto. Jeśli cała transakcja przebiegnie bez problemu, otrzymasz pieniądze.

Czek Blik – w jaki sposób można z niego skorzystać?

Oprócz standardowej wypłaty Blikiem możesz także wykorzystać do tego czek. Jest to 8-cyfrowy kod, który można wygenerować w aplikacji mobilnej, a następnie przekazać innej osobie. Czek ten ma określoną kwotę. Czek wraz z indywidualnym hasłem może przekazać komuś innemu, kto następnie wypłaci pieniądze z bankomatu. Najczęściej maksymalna kwota takiej transakcji wynosi 4000 zł. W przypadku, gdy odbiorca w określonym czasie nie wykorzysta całej kwoty, to wróci ona do nadawcy. 

Jak wypłacić pieniądze czekiem Blik?

Wypłata Blikiem z bankomatu za pomocą czeku jest bardzo prosta. W tym celu wystarczy znaleźć bankomat oznaczony odpowiednim symbolem. Następnie należy wybrać opcję na wyświetlaczu o nazwie „Wypłata czekiem Blik”. Kolejnym krokiem jest wybór kwoty, a także podnie 8-cyfrowego kodu wygenerowanego w aplikacji bankowej. Otrzymasz indywidualne hasło, którym należy potwierdzić całą transakcję. Po weryfikacji poprawności podanego kodu i hasła bankomat wypłaci konkretną kwotę.

Wypłaty Blik są bardzo łatwe i nie powinny sprawić problemu nawet osobom, które jeszcze nigdy tego nie robiły. 

Czy Blikiem można wypłacić pieniądze z każdego banku?

Jeśli zastanawiasz się, czy Blikiem można wypłacić pieniądze z każdego banku, to zapoznaj się z poniższą listą tych, które umożliwiają takie transakcje. Dzięki niej szybko odnajdziesz swój bank, a także dedykowaną aplikację bankowości mobilnej. 

Bankomaty, w których można wypłacić pieniądze za pomocą kodu Blik to:

 • Alior Bank – Alior Mobile
 • Nest Bank – Nest Bank
 • Bank BPS – BS Pay
 • Bank Ochrony Środowiska – BOŚBank24
 • Bank Pocztowy – aplikacja Pocztowy
 • Bank Spółdzielczy SGB – SGB Mobile
 • BNP Paribas – BNP Paribas GoMobile
 • BS Brodnica – BSBrodnica
 • Credit Agricole – CA24 Mobile
 • ING Bank Śląski – Moje ING Mobile
 • Getin Bank – Getin Mobile
 • Santander – Santander Mobile
 • mBank – mBank
 • Millennium – Bank Millennium
 • Noble Bank – Noble Mobile
 • Bank Pocztowy – aplikacja Pocztowy
 • Pekao S.A. – Peo Pay
 • PKO BP – IKO

Oprócz wymienionych banków wypłata za pomocą Blika możliwa jest także w bankomatach Euronet oraz PlanetCash. Jeśli Twojego banku nie ma na liście, to regularnie sprawdzaj, czy nie uruchomił on takiej funkcjonalności.

Ile można wypłacić Blikiem z bankomatu jednorazowo?

Zastanawiasz się, ile można wypłacić Blikiem z bankomatu za jednym razem? Jest to taka sama kwota, na jaką masz ustawione limity swojej karty. Może to być więc bardzo różna kwota. Zanim spróbujesz wybrać większą kwotę z bankomatu za pomocą Blika, sprawdź najpierw ustawione limity. Dzięki temu unikniesz przykrej niespodzianki. 

Pamiętaj, że banki ustalają maksymalne limity, jakie może ustawić samodzielnie każdy klient. Niekiedy zdarza się także, że mimo wysokiego limitu wypłata z konkretnego bankomatu jest niemożliwa. Jest to związane z ograniczeniami nakładanymi przez ich operatorów. 

Opłata za wypłatę pieniędzy Blikiem z bankomatu zależy przede wszystkim od banku, rodzaju konta, a także od operatora bankomatu. Szczegółowe informacje o prowizjach możesz znaleźć w tabelach zawierających zestawienie opłat w Twoim banku.

Czy możliwa jest wypłata z bankomatu Blikiem za granicą?

Obecnie wypłata z bankomatu Blikiem za granicą nie jest możliwa. Jeśli będziesz chciał to zrobić w zagranicznym bankomacie, to możesz mieć z tym problem. Bardzo prawdopodobne jest jednak to, że już wkrótce zostanie wdrożona taka funkcjonalność.

Jeśli podczas pobytu za granicą będziesz potrzebować wypłacić pieniądze, to możesz to zrobić swoją kartą debetową. Pamiętaj jednak, że za takie transakcje pobierane są nie tylko prowizje. Banki przewalutowują taką wypłatę, najczęściej po niekorzystnym kursie. Jeśli więc często wyjeżdżasz poza granice Polski, to pomyśl o karcie wielowalutowej. Jest to korzystne rozwiązanie, gdyż karta taka dokonuje automatycznego przewalutowania po korzystnym kursie. Dzięki temu nie stracisz zbyt wiele.

 Czy wypłaty Blikiem z bankomatu są bezpieczne?

Nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo Twoich pieniędzy, dokonując wypłaty za pomocą Blika. Kod generowany przez aplikację mobilną jest bowiem ważny jedynie przez 2 minuty. Po tym czasie wygasa, a więc nie można z jego pomocą dokonać żadnej płatności czy innej transakcji. 

Możesz także ustalić kwotę, powyżej której aplikacja będzie wymagała autoryzacji poprzez wpisanie kodu PIN. Jest to dodatkowe zabezpieczenie. Pamiętaj, aby nie udostępniać nikomu kodu PIN do swojej aplikacji mobilnej. Taka forma ochrony sprawdzi się również wtedy, gdy zgubisz telefon lub zostanie on skradziony. 

Dlaczego warto korzystać z Blika?

Korzystanie z Blika niesie ze sobą wiele korzyści. Umożliwia on wygodne płacenie za zakupy w internecie oraz sklepach stacjonarnych. Aby zapłacić przy użyciu kodu, wystarczy uruchomić aplikację i podać wygenerowany kod. Jest to bardzo wygodne i szybkie rozwiązanie. Nie trzeba bowiem przepisywać haseł czy logować się do bankowości internetowej. Dodatkowo w zaufanych sklepach oraz przeglądarkach możesz płacić nawet bez podawania kodu. Wystarczy, że dodasz je do zaufanej listy. Jeśli zapominasz o zapłaceniu rachunków na czas, to możesz także uruchomić płatności powtarzalne.

Korzystanie z Blika pozwala także uniknąć problemów w sklepie, gdy zapomnisz portfela. Dzięki temu systemowi nie jest to już kłopotem. Wystarczy, że na terminalu wpiszesz kod wygenerowany w aplikacji, a opłacisz w ten sposób swoje zakupy. Dzięki Blikowi możesz także w szybki sposób przesłać komuś pieniądze na telefon. Nie musisz znać numeru jego konta, aby to zrobić. Jeśli pilnie potrzebujesz pieniędzy, to możesz także wysłać taką prośbę do bliskiej osoby. Otrzyma ona powiadomienie o tym, że prosisz o wykonanie przelewu na konkretną kwotę.

Dlaczego warto wypłacać pieniądze z bankomatu Blikiem?

Wypłacanie za pomocą Blika to w pełni bezpieczna transakcja, dzięki szeregowi zastosowanych zabezpieczeń. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest także szybkość całej operacji. Nie musisz wkładać karty, a następnie przechodzić całą procedurę. Wpisanie kodu zajmuje zdecydowanie mniej czasu. 

Wypłacając pieniądze z bankomatu Blikiem, nie musisz mieć przy sobie karty. Wystarczy do tego tylko telefon, który z pewnością zawsze nosisz przy sobie. Bardzo często portfel zajmuje dużo miejsca, a jego noszenie jest niewygodne. 

Wszystkie te zalety sprawiają, że wypłata Blikiem pieniędzy z bankomatu jest świetną alternatywą dla korzystania z karty debetowej. Jeśli chcesz przyspieszyć ten proces i sprawić, aby stał się on zdecydowanie wygodniejszy, to zacznij korzystanie z Blika. Ten nowoczesny system jest nieustannie doskonalony. Za jakiś czas być może wypłata pieniędzy za pomocą kodu z bankomatu będzie możliwa również za granicą.