płatności kartą

Bezpieczeństwo i wygoda w systemie EasySend

Wygoda, szybkość transakcji i bezpieczeństwo sprawiły, że tak szybko przywykliśmy do płacenia kartą. Również nasi Klienci coraz liczniej korzystają z tej możliwości.

Korzyści z płacenia kartą w EasySend

Mamy doświadczenie w łączeniu prostoty obsługi z bezpieczeństwem danych. Działamy od 2006 roku i zaufały nam już tysiące klientów.

  • Szybkość i wygoda

    Płatność kartą zajmuje mniej czasu w porównaniu do płatności przelewem. Wszystko odbywa się po naszej stronie, więc nie musisz logować się na stronę swojego banku.

  • Bezpieczeństwo

    Płatność kartą ogranicza ryzyko
    popełnienia pomyłki przy wpisywaniu
    numeru konta, na który przelewasz
    środki.

  • Elastyczność

    Nie masz karty debetowej? To nie
    problem, ponieważ w EasySend
    przyjmujemy również karty kredytowe.

Jak dbamy o bezpieczeństwo Twoich transakcji?

Z EasySend możesz spokojnie opłacać przelewy kartą, ponieważ w czasie transakcji, jak i po jej zakończeniu, chronią Cię międzynarodowe standardy i regulacje – m.in. certyfikaty, autoryzacje transakcji, a także wewnętrzne regulacje bezpieczeństwa EasySend.

Twoje bezpieczeństwo podczas transakcji zapewniają:

  • 3D Secure (3DS), czyli dodatkowa metoda autoryzacji transakcji, która identyfikuje właściciela karty przy użyciu dodatkowego hasła.
  • Wymóg podania kodu CVV2/CVC2, czyli 3 cyfr, które znajdują się na karcie przy polu podpisu.
  • Korzystamy z GeoTrust – lidera w dziedzinie bezpieczeństwa w internecie, który dostarcza nam technologię szyfrowania SSL (kłódka przy adresie strony internetowej).
  • Stosujemy mechanizm tokenizacji danych podczas procesu autoryzacji płatności.

Jak płacić kartami w systemie EasySend?

  • Wybierz sposób płatności

    Akceptujemy dwie metody płatności – płatność kartą (debetową lub kredytową) i przelewem. Jeśli chcesz zapłacić kartą, wybierz tę opcję.

  • Wypełnij dane karty

    Po wybraniu płatności kartą zostaniesz poproszony o podanie danych swojej karty, czyli numeru karty, kodu CVV2/CVC2 oraz daty ważności karty.

  • Wpisz dane adresowe karty

    Teraz poprosimy Cię o podanie danych adresowych, na które zarejestrowana jest Twoja karta. Prosimy Cię o podanie wszystkich tych informacji, ponieważ zależy nam na Twoim bezpieczeństwie, a w ten sposób zabezpieczamy Twoją transakcję. Dane te są weryfikowane w Twoim banku.

  • Jeśli Twój bank obsługuje 3D Secure, zostaniesz poproszony o weryfikację

    3D Secure to dodatkowe zabezpieczenie przy płatnościach internetowych. Rozwiązanie to wprowadziły organizacje płatnicze Visa i MasterCard oraz banki. Jeśli Twoja karta ma włączoną opcję 3D Secure, zostaniesz poproszony o przejście dodatkowej weryfikacji, która zostanie wygenerowana przez Twój bank. Jeśli Twoja karta nie ma włączonej opcji 3D Secure, skontaktuj się ze swoim bankiem i aktywuj tę usługę, ponieważ zwiększa zabezpieczenie Twoich pieniędzy. Usługa ta jest bezpłatna, więc warto z niej korzystać.

  • Weryfikacja danych

    Na tym etapie wszystkie podane przez Ciebie dane są weryfikowane. Trwa to zaledwie kilka sekund, po których otrzymasz komunikat informujący, czy weryfikacja przebiegła pomyślnie i czy transakcja została przyjęta.

Jak samemu zadbać o bezpieczeństwo?

Zapewne nieraz słyszeliście o wycieku danych bankowych czy zorganizowanej grupie hakerów, która ukradła pieniądze z kont bankowych. Cyberprzestępczość staje się coraz bardziej realnym zagrożeniem wraz z rozwojem internetu. Warto pamiętać i przestrzegać kilku zasad, które pozwolą chronić nasze bezpieczeństwo finansowe.

  • Chroń swoją tożsamość

    Nie odpowiadaj na maile z prośbą o podanie danych osobowych lub danych dotyczących Twojego konta bankowego. Uważaj również na maile z załącznikami, których pochodzenia nie znasz. Najlepiej takie maile od razu skasować, ponieważ może to być próba włamania się na Twój komputer.

  • Chroń dane karty płatniczej

    Nigdy nie podawaj numeru karty, jej daty ważności czy kodów CVV2/CVC2 osobom trzecim oraz nie podawaj tych kodów w mailach. W przypadku kradzieży lub zgubienia karty niezwłocznie zgłaszaj to odpowiednim służbom oraz swojemu bankowi.

  • Twórz skomplikowane hasła

    Nie twórz prostego hasła, które następnie wykorzystujesz do różnych kont. Trudne i skomplikowane hasło to poważna przeszkoda dla osób chcących włamać się na Twoje konto, więc postaraj się, aby utrudnić im to jak najbardziej.

  • Ostrożnie z publicznymi hotspotami

    Każdy korzysta czasem z darmowej strefy Wi-Fi. Warto jednak pamiętać, że publiczne hotspoty niosą ze sobą również większe ryzyko ataku i pomimo licznych zabezpieczeń odradzamy korzystanie z platform e-finansowych w takich miejscach. Nie polecamy również korzystania z kawiarenek internetowych do logowania się na rachunki z naszymi finansami. Wszystkie transakcje i operacje finansowe polecamy wykonywać przy swoim komputerze w znanej nam sieci internetowej.

Języki, w których mówimy

Chcemy przekraczać dla Was granice - również te językowe. Sprawdź, w których językach możesz z nami porozmawiać!

Divider