Płatności kartą

Bezpieczeństwo i wygoda w systemie EasySend

W EasySend zawsze na pierwszym miejscu stawiamy satysfakcję naszych klientów. Stąd trzy główne obszary, które staramy się utrzymywać na najwyższym poziomie: szybkość transakcji, niskie opłaty za przelewy z zachowaniem korzystnego kursu oraz bezpieczeństwo.

Czy wiesz, że statystycznie na każdego Polaka przypada jedna karta płatnicza? To właśnie wygoda, szybkość transakcji i bezpieczeństwo sprawiły, że tak szybko przywykliśmy do tego środka płatniczego. Również nasi klienci coraz liczniej korzystają z tej możliwości.

Card Payment

Korzyści z płacenia kartą w EasySend

Płatność kartą zajmuje mniej
czasu w porównaniu do płatności
przelewem. Wszystko odbywa się
po naszej stronie, więc nie musisz
logować się na stronę
swojego banku.

Płatność kartą ogranicza ryzyko
popełnienia pomyłki
przy wpisywaniu numeru konta,
na który przelewasz środki.

Nie masz karty debetowej?
To nie problem, ponieważ
w EasySend przyjmujemy
również karty kredytowe.

Visa Maestro MasterCard

Jak dbamy o bezpieczeństwo Twoich transakcji?

Z EasySend możesz spokojnie opłacać przelewy kartą, ponieważ w czasie transakcji, jak i po jej zakończeniu, chronią Cię międzynarodowe standardy i regulacje – m.in. certyfikaty, autoryzacje transakcji, a także wewnętrzne regulacje bezpieczeństwa EasySend.

Twoje bezpieczeństwo podczas transakcji zapewniają:
 • 3D Secure (3DS), czyli dodatkowa metoda autoryzacji transakcji, która identyfikuje właściciela karty przy użyciu dodatkowego hasła.
 • Wymóg podania kodu CVV2/CVC2, czyli 3 cyfr, które znajdują się na karcie przy polu podpisu.
 • Korzystamy z GeoTrust – lidera w dziedzinie bezpieczeństwa w internecie, który dostarcza nam technologię szyfrowania SSL (kłódka przy adresie strony internetowej).
 • Stosujemy mechanizm tokenizacji danych podczas procesu autoryzacji płatności.
Security payment

Jak płacić kartami w systemie EasySend?

 • Wybierz sposób płatności

  Akceptujemy dwie metody płatności – płatność kartą (debetową lub kredytową) i przelewem. Jeśli chcesz zapłacić kartą, wybierz tę opcję.

 • Wypełnij dane karty

  Po wybraniu płatności kartą zostaniesz poproszony o podanie danych swojej karty, czyli numeru karty, kodu CVV2/CVC2 oraz daty ważności karty.

 • Wpisz dane adresowe karty

  Teraz poprosimy Cię o podanie danych adresowych, na które zarejestrowana jest Twoja karta. Prosimy Cię o podanie wszystkich tych informacji, ponieważ zależy nam na Twoim bezpieczeństwie, a w ten sposób zabezpieczamy Twoją transakcję. Dane te są weryfikowane w Twoim banku.

 • Jeśli Twój bank obsługuje 3D Secure, zostaniesz poproszony o weryfikację

  3D Secure to dodatkowe zabezpieczenie przy płatnościach internetowych. Rozwiązanie to wprowadziły organizacje płatnicze Visa i MasterCard oraz banki. Jeśli Twoja karta ma włączoną opcję 3D Secure, zostaniesz poproszony o przejście dodatkowej weryfikacji, która zostanie wygenerowana przez Twój bank. Jeśli Twoja karta nie ma włączonej opcji 3D Secure, skontaktuj się ze swoim bankiem i aktywuj tę usługę, ponieważ zwiększa zabezpieczenie Twoich pieniędzy. Usługa ta jest bezpłatna, więc warto z niej korzystać.

 • Weryfikacja danych

  Na tym etapie wszystkie podane przez Ciebie dane są weryfikowane. Trwa to zaledwie kilka sekund, po których otrzymasz komunikat informujący, czy weryfikacja przebiegła pomyślnie i czy transakcja została przyjęta.

Jak samemu zadbać o bezpieczeństwo?

Zapewne nieraz słyszeliście o wycieku danych bankowych czy zorganizowanej grupie hakerów, która ukradła pieniądze z kont bankowych. Cyberprzestępczość staje się coraz bardziej realnym zagrożeniem wraz z rozwojem internetu. Warto pamiętać i przestrzegać kilku zasad, które pozwolą chronić nasze bezpieczeństwo finansowe. Oto one:

 • Chroń swoją tożsamość

  Nie odpowiadaj na maile z prośbą o podanie danych osobowych lub danych dotyczących Twojego konta bankowego. Uważaj również na maile z załącznikami, których pochodzenia nie znasz. Najlepiej takie maile od razu skasować, ponieważ może to być próba włamania się na Twój komputer.

 • Chroń dane karty płatniczej

  Nigdy nie podawaj numeru karty, jej daty ważności czy kodów CVV2/CVC2 osobom trzecim oraz nie podawaj tych kodów w mailach. W przypadku kradzieży lub zgubienia karty niezwłocznie zgłaszaj to odpowiednim służbom oraz swojemu bankowi.

 • Twórz skomplikowane hasła

  Nie twórz prostego hasła, które następnie wykorzystujesz do różnych kont. Trudne i skomplikowane hasło to poważna przeszkoda dla osób chcących włamać się na Twoje konto, więc postaraj się, aby utrudnić im to jak najbardziej.

 • Ostrożnie z publicznymi hotspotami

  Każdy korzysta czasem z darmowej strefy Wi-Fi. Warto jednak pamiętać, że publiczne hotspoty niosą ze sobą również większe ryzyko ataku i pomimo licznych zabezpieczeń odradzamy korzystanie z platform e-finansowych w takich miejscach. Nie polecamy również korzystania z kawiarenek internetowych do logowania się na rachunki z naszymi finansami. Wszystkie transakcje i operacje finansowe polecamy wykonywać przy swoim komputerze w znanej nam sieci internetowej.