UWAGA! Na Facebooku trwa kampania phishingowa, w której autor postów proponuje zatrudnienie w EasySend Polska sp. z o.o., podając się za rekrutera. Kampania ma na celu oszustwo finansowe. Ogłoszenie o pracę w żaden sposób nie jest związane z EasySend Ltd. oraz spółką EasySend Polska.

Uwaga na fałszywe oferty pracy w EasySend

W ostatnich dniach polski Facebook zalewany jest ogłoszeniami o pracę dla „słupów”, których konta bankowe posłużą później do przelewania wykradzionych pieniędzy. Autorzy ogłoszeń podszywają się pod naszą markę wykorzystując zaufanie, jakim obdarzają nas tysiące klientów, dzięki czemu ogłoszenia są wiarygodniejsze. Autorem tych ogłoszeń/wiadomości nie jest EasySend! Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zgłaszanie oszustwa do Centrum Pomocy Facebooka.

Poniżej przykład fałszywej oferty pracy i wiadomości, wysłanej przez konto osoby podszywającej się pod rekrutera:

easysend ogloszenie phising

Praca w EasySend

Nasza firma ciągle się rozwija i faktycznie czasem przeprowadzamy rekrutacje na portalach społecznościowych. Zawsze jednak pochodzą one z naszej oficjalnej strony na Facebooku, jednocześnie publikujemy też ogłoszenia na naszej stronie www.easysend.pl w zakładce “Kariera” lub na renomowanych portalach rekrutacyjnych. Nigdy nie prowadzimy rekrutacji przez portal Gadu-gadu! Przy takich ogłoszeniach zawsze podana jest osoba kontaktowa oraz adres mailowy w domenie easysend.pl lub easysend.eu.

Podczas rekrutacji nigdy nie prosimy o dane do osobistego konta w celu “testowych przelewów”, a do pracy wśród specjalistów zawsze wymagane jest odpowiednie doświadczenie oraz szeroka, specjalistyczna wiedza.

easysend facebook

Jak działają przelewy EasySend?

Przelewy EasySend są realizowane w oparciu o przepisy polskiego i europejskiego prawa i ściśle monitorowane przez KNF oraz FCA.

Nie funkcjonuje u nas stanowisko:  Pośrednik płatności. Procesy płatnicze są wykonywane wewnątrz naszego systemu przez wyspecjalizowanych konsultantów do spraw obsługi klienta oraz przez zespół do spraw Compliance (odpowiadający za zgodność procedur z przepisami prawa oraz przeciwdziałanie praniu pieniędzy). Jedyny i prawidłowy sposób zlecania przelewów dostępny jest poprzez Panel Klienta EasySend na naszej oficjalnej stronie www.easysend.pl.

EasySend – kontakt

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu drogą mailową (help@blog.easysend.pl) lub pod tymi (i tylko tymi) numerami telefonów:

UK: +44 20 3318 7267
PL: +48 58 500 86 75
UE: +353 1 485 4489