Pracujesz w Irlandii i potrzebujesz przesłać pieniądze rodzinie, która przebywa w Polsce? Na co należy zwrócić uwagę wysyłając przelew z Irlandii do Polski? Jak wygląda procedura zlecenia przelewu i ile to kosztuje? Te wszystkie informacje zebraliśmy razem w formie przydatnego podręcznika – zapraszamy do lektury!

Osoby, które na co dzień pracują za granicą, doskonale wiedzą o tym, jak uciążliwe może być realizowanie przelewów walutowych. Chcąc ułatwić podjęcie decyzji wszystkim osobom zmagających się z takimi problemami, wyjaśniamy podstawowe zagadnienia, kruczki prawne oraz podpowiadamy jak zrobić to tanio i szybko.

Kantory internetowe

To dobre rozwiązanie, aby wykonać przelew z Irlandii do Polski, ale trzeba liczyć się z opłatami, które niestety mogą być spore. Wpłacenie lub wypłacenie środków może kosztować nas nawet 2% od wypłacanej kwoty. Oczywiście dużym plusem jest to, że kantory oferują zazwyczaj korzystne kursy wymiany walut. Warto jednak pamiętać, że jeśli zamierzamy wykonać większą ilość przelewów, to opłaty mogą wynieść więcej niż wyższy kurs jest tego wart. Niestety, takie transakcje trwają zazwyczaj od 4 do 5 dni roboczych, więc jeśli zależy nam na czasie, powinniśmy zdecydować się na nieco inną formę przelania pieniędzy.

Konto w banku – tradycyjny przelew

Po pierwsze, jeśli nie masz jeszcze konta w irlandzkim banku, to powinieneś jak najszybciej je założyć. Pozwoli Ci to nie tylko na bezpieczne przechowywanie czy wysyłanie pieniędzy, ale także umożliwi otwarcie linii kredytowej, założenie karty płatniczej czy wykupienie ubezpieczenia.

Posiadając już konto w banku, można wykonać przelew z Irlandii do Polski w prosty sposób. Banki w Irlandii współuczestniczą w tzw. systemie SEPA (Single Euro Payment Area). System ten pozwala na wysyłanie przelewów w krajach Unii Europejskiej oraz przesyłanie pieniędzy z Irlandii do Polski. Takie przelewy są dostępne zarówno dla klientów indywidualnych jak i firm.

Przelewy w SEPA wykonywane są w walucie euro. Zatem wysyłając pieniądze z Irlandii do Polski najlepiej jest wysyłać je na konto walutowe w Polsce. Dzięki temu unikniemy przewalutowania po kursie bankowym. Wykonując przelew na konto złotówkowe trzeba mieć na uwadze, że pieniądze zostaną przewalutowane z euro na złotówki po kursie bankowym, który niekoniecznie jest korzystny. Dodatkowo, banki pobierają prowizje za przewalutowanie, więc nigdy nie wiadomo, ile pieniędzy otrzymamy na konto złotówkowe. Koszt przelewu wynosi zazwyczaj tyle, co zwykły przelew irlandzki. Zanim jednak wyślemy taki przelew, dobrze jest zapoznać się z warunkami banków odbierających przelew.

Prywatne firmy pośredniczące w przelewach

Na szczęście od jakiegoś czasu nie trzeba już zakładać płatnych kont walutowych, aby zlecić realizację przelewu międzynarodowego. Na rynku jest wiele firm, które oferują przelewy z Irlandii do Polski, a do tego oferują stabilny i korzystny kurs wymiany.  Zanim jednak zdecydujemy się na którąś z nich, powinniśmy wziąć pod uwagę:

 • bezpieczeństwo transakcji
 • kurs wymiany
 • szybkość realizacji przelewu
 • opłaty za zlecone transakcje
 • opinie innych użytkowników o danej firmie
 • możliwość negocjacji kursu
 • czy oferują opcję wykonania szybkiego przelewu (zazwyczaj dodatkowo płatną)
 • polskojęzyczny serwis (jeśli nie znamy angielskiego)

Przelew EasySend

Ciężko pracujemy nad tym, aby to własnie EasySend oferowało najlepsze przelewy z Irlandii do Polski. Co ważne, działają one na takich samych zasadach jak te realizowane z Wielkiej Brytanii:

 • przelewy FAST – super szybkie i tanie (a często wręcz bezpłatne) i realizowane w 1 dzień
 • przelewy SuperFAST – ekspresowe, docierające na konto odbiorcy nawet w 10 minut!
 • przelewy z Odbiorem na Poczcie w Polsce – wygodne i szybkie, zwłaszcza dla osób starszych, które nie korzystają z bankowości elektronicznej.

Wszystkie szczegóły, bieżący kurs euro oraz panel klienta do dokonania przelewu znajdziesz na naszej stronie, wystarczy kliknąć w poniższy baner ?

Easysend w Irlandii

Jak widzisz, jest wiele sposobów na przelewy z Irlandii do Polski. Wybierz taki, który będzie dla Ciebie najkorzystniejszy – w razie pytań służymy pomocą!