Zastanawiasz się, jak przelać pieniądze z angielskiego konta na polskie, aby było to korzystne? Możesz skorzystać z jednej z podanych w poradniku metod. Przekonaj się, na czym polega każda z nich oraz jakie są ich wady i zalety. Dzięki temu następnym razem, gdy będziesz potrzebował wykonać transfer środków z angielskiego konta na polskie, wybierzesz najkorzystniejsze rozwiązanie.

Jak wybrać metodę przelewu środków z angielskiego konta na polskie?

Jeżeli mieszkasz i pracujesz w Wielkiej Brytanii, z pewnością niejednokrotnie  musiałeś wykonać przelew z angielskiego konta na polskie. Jest to konieczne, jeśli chcesz przesłać środki bliskim czy wykonać niezbędne opłaty. Wykonując taki przelew, warto zwrócić szczególną uwagę przede wszystkim na koszty, kurs wymiany waluty, a także na czas jego realizacji. Pozwoli to wybrać najkorzystniejszą, a więc najtańszą opcję. Porównaj ze sobą najczęściej wybierane sposoby i wybierz taki, który jest dla Ciebie najkorzystniejszy. 

Tradycyjny przelew z konta angielskiego na polskie w banku

Jest to jedna z podstawowych metod przesyłania pieniędzy. Z konta korzysta się na co dzień podczas płacenia za rachunki czy zakupy w Wielkiej Brytanii. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie, aby przesyłać bezpośrednio z niego środki na polskie konto. Jest to bowiem przelew zagraniczny, a zasady jego realizacji są zdecydowanie inne niż w przypadku przelewów krajowych. Jeśli chcesz przesyłać pieniądze w ten właśnie sposób, to musisz wiedzieć, że:

 • będziesz musiał ponieść duże koszty takiego przelewu – w zależności od banku może to być od kilku do nawet kilkudziesięciu funtów,
 • przelew realizowany jest zazwyczaj do 3 dni roboczych – pieniądze mogą więc nie dojść do odbiorcy na czas,
 • funty zostaną przeliczone na złotówki po zaniżonym kursie – w efekcie tego możesz sporo stracić. 

Korzystanie więc z tradycyjnych przelewów SWIFT jest nieopłacalne. Możesz skorzystać także z szybkich przelewów SEPA, które są nieco tańsze. Jednak w ich przypadku stosuje się podwójne przewalutowanie funtów brytyjskich najpierw na euro, a dopiero później na złotówki. Jest to więc niekorzystne rozwiązanie. 

Przelew pieniędzy w placówce u agenta

Innym sposobem na to, jak przelać pieniądze z angielskiego konta na polskie jest skorzystanie z możliwości wysłania pieniędzy u agenta. W tym przypadku musisz jednak poprosić zaufaną osobę w Polsce o to, aby odebrała gotówkę w placówce, a następnie wpłaciła pieniądze na polskie konto. Jest to dość problematyczne, a przede wszystkim czasochłonne. Warto jednak wiedzieć, jak to zrobić.

Aby przesłać pieniądze do Polski, nie musisz nawet posiadać konta w banku w Wielkiej Brytanii. Wystarczy, że znajdziesz w pobliżu placówkę realizującą takie przelewy. Na miejscu musisz okazać dokument tożsamości, a także wypełnić formularz, w którym podasz kwotę przelewu oraz dane osoby, która odbierze pieniądze w Polsce. Następnie przekazujesz określoną kwotę i otrzymujesz potwierdzenie, a Twój odbiorca może dokonać wypłaty.

To rozwiązanie nie jest jednak korzystne, gdyż podobnie jak w przypadku przelewu bankowego, agencje stosują niekorzystny kurs. Dodatkowo prowizje za realizację takich przelewów są bardzo wysokie. Możesz rozważyć taki sposób przesyłania pieniędzy wtedy, gdy otrzymujesz wypłatę w gotówce lub nie masz konta w banku w Wielkiej Brytanii.

Przelew przez portfel elektroniczny

Pieniądze na polskie konto możesz także przelać za pomocą elektronicznego portfela, takiego jak PayPal. Jest to wygodna metoda, która nie jest jednak pozbawiona wad. Największą z nich jest z pewnością to, że zarówno nadawca, jak i odbiorca przelewu musi mieć swoje konto na wybranym portfelu elektronicznym. Nie ma bowiem możliwości przesłania pieniędzy na zwykłe konto bankowe. Decydując się na taką opcję, pod uwagę trzeba wziąć również to, że prowizję za realizację przelewu w ten właśnie sposób są bardzo wysokie. Jest to jeden z najbardziej kosztownych sposobów wysyłki pieniędzy.

Przelew online przez licencjonowaną firmę

Jeśli zastanawiasz się, jak przelać pieniądze z angielskiego konta na polskie na korzystnych warunkach, ten sposób jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Dzięki niemu prześlesz pieniądze na wskazane konto bez konieczności wizyty w placówce czy płacenia wysokich prowizji. Jeśli zależy Ci na szybkim i bezpiecznym przelewie, to skorzystaj z oferty licencjonowanej firmy o ugruntowanej pozycji, takiej jak EasySend.

Aby rozpocząć korzystanie z możliwości, jakie daje platforma, musisz założyć konto. Proces rejestracji jest bardzo prosty i zajmuje zaledwie kilka minut. Następnie możesz realizować przelewy. W celu przesłania pieniędzy w ten właśnie sposób należy:

 • wybrać odbiorcę z polskim kontem,
 • wybrać rodzaj przelewu (szybki lub tradycyjny),
 • zapłacić za usługę kartą lub przelewem.

W przypadku przelewu szybkiego (SuperFast) odbiorca może otrzymać środki na konto w ciągu zaledwie 10 minut. Pierwszy taki przelew możesz zrealizować zupełnie za darmo. Wybierając przelew tradycyjny, możesz liczyć na to, że pieniądze przesłane zostaną w ciągu 24 godzin. Jeśli osoba, do której przesyłasz pieniądze, nie ma konta w banku, to może odebrać gotówkę na poczcie. Odbiorca musi zgłosić się z dowodem osobistym oraz numerem referencyjnym transakcji do wybranej placówki i odebrać w niej pieniądze. 

Korzystanie z takiego sposobu realizacji przelewów na polskie konto ma wiele zalet. Najważniejsze z nich to przede wszystkim:

  • brak ukrytych opłat – zasady realizacji przelewów są jasne i możesz zapoznać się z nimi przed wysłaniem pieniędzy,

 

 • korzystny kurs – funt brytyjski jest przewalutowany na złotówki po atrakcyjnym kursie, 

 

 • bezpieczna transakcja – stosowane są takie same zasady bezpieczeństwa, jak w przypadku przelewów bankowych,
 • wygoda i oszczędność czasu – przelew możesz zrealizować z dowolnego miejsca i o dowolnej godzinie, bez wychodzenia z domu.

Przelew online przez licencjonowana firmę to korzystne rozwiązanie, które dodatkowo nie wiąże się z dużymi kosztami. Dzięki niemu możesz wysyłać pieniądze w obie strony, także z polskiego konta na brytyjskie. 

Jaki jest czas realizacji przelewów zagranicznych?

Jeśli przesyłasz pieniądze z Wielkiej Brytanii do Polski, to z pewnością zależy Ci na tym, aby doszły one do odbiorcy jak najszybciej. Jeśli zdecydujesz się na tradycyjną metodę, czyli przelew z brytyjskiego konta na polskie, to musisz liczyć się z tym, że czas realizacji przelewu to nawet 3 dni robocze. Wszystko zależy od banku, z którego wysyłasz pieniądze oraz tego, w którym konto ma odbiorca. Z kolei wysyłając przelew u agenta, możesz liczyć na to, że już po kilkunastu minutach odbiorca w Polsce będzie mógł wypłacić gotówkę. 

Wysyłając pieniądze online za pośrednictwem firmy, takiej jak EasySend, odbiorca otrzyma je w ciągu 10 minut lub 24 godzin. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj przelewu wybierzesz. Zdecydowanie najszybszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług agencji lub takiej właśnie firmy online. Pamiętaj jednak, że agencje pobierają wysokie prowizje, a także stosują niekorzystny kurs funta.

Jak wybrać najlepszy sposób przelewu pieniędzy?

Porównując ze sobą metody przelewu pieniędzy z konta w Wielkiej Brytanii do Polski, sprawdź przede wszystkim kilka najważniejszych parametrów. Jednym z nich jest czas realizacji. Może on znacząco różnić się w zależności od wybranej metody. Zweryfikuj również koszty realizacji takiego przelewu. Jeśli często wysyłasz pieniądze, to po ich zsumowaniu może okazać się, że wydajesz dużo pieniędzy na same prowizje i opłaty. Sprawdź także, jaki kurs jest stosowany przy realizacji przelewów wybraną przez Ciebie metodą. 

Zdecydowanie najlepiej jest wybrać taki sposób, który gwarantuje zarówno szybki czas realizacji, jak i stosuje korzystny kurs oraz pobiera niewielkie opłaty. Dzięki temu nie będziesz ponosił dużych kosztów za każdym razem, gdy będziesz chciał przesłać pieniądze do Polski. Jeśli zależy Ci na sprawnej oraz bezpiecznej transakcji, to najlepszym wyborem będą usługi firmy realizującej przelewy online.