EasySendowicze! W najbliższym tygodniu w UK obchodzone będzie Spring Bank Holiday (poniedziałek, 31 maja), natomiast w Polsce czekamy na Boże Ciało (czwartek, 3 czerwca). Będą to dni wolne od pracy, zamknięte będą więc polskie i brytyjskie banki, a czas realizacji naszych przelewów będzie nieznacznie zmieniony. Zawsze informujemy Was o takich sytuacjach z wyprzedzeniem, abyście mogli uwzględnić nowy harmonogram i aby wszystkie zaplanowane w tym okresie przelewy dotarły do odbiorców na czas – sprawdźcie nowe terminy już teraz!

Poniżej przedstawiamy tabelę ze zmianami. W razie jakichkolwiek pytań nasz zespół Obsługi Klienta chętnie na wszystkie odpowie.

Jeśli zależy Wam na czasie, to w piątek 28 maja oraz w środę 2 czerwca zachęcamy do korzystania z przelewów SuperFAST (w poniedziałek oraz w czwartek będą one niedostępne). Przelew SuperFAST może być nadany w dni robocze aż do godziny 17:00 czasu UK i dociera do odbiorcy nawet w 10 minut. Więcej o SuperFAST-ach przeczytacie TUTAJ:

Uwaga! 

Przelewy na kartę Mastercard oraz przelewy z odbiorem gotówki na Ukrainie (i w innych krajach Wspólnoty Niepodległych Państw dostępnych w kalkulatorze na stronie www.easysend.pl) zlecone w czwartek, 3 czerwca, zostaną zrealizowane dopiero w kolejny dzień roboczy, czyli w piątek 04.06. 

Terminy realizacji pozostałych przelewów – Klient Indywidualny

*podane godziny wg czasu UK/Irlandia

Boże Ciało to święto kościelne, które w Polsce jest dniem wolnym od pracy.  Tradycyjnie obchody uroczystości wiążą się z procesją z Najświętszym Sakramentem po ulicach parafii. Procesja zatrzymuje się kolejno przy czterech ołtarzach, przy których czytane są związane tematycznie z Eucharystią fragmenty czterech Ewangelii. Współcześnie Boże Ciało jest często okazją do zorganizowania tzw. długiego weekendu. Wystarczy wziąć jeden dzień urlopu, aby cieszyć się 4-dniowym urlopem, który można przeznaczyć na relaks i odpoczynek. Boże Ciało to święto ruchome wypadające zawsze 60 dni po Wielkanocy.

Spring Bank Holiday to dzień wolny w całej Wielkiej Brytanii. We wcześniejszych latach obchodzony był w dzień po Zielonych Świątkach, jednak od latach 70-tych został przeniesiony na ostatni poniedziałek maja. Dla Anglików to kolejny długi weekend, który często spędzają na wycieczkach i  piknikach. W niektórych częściach UK tego dnia odbywa się Cheese Rolling Festival, polegający na toczeniu 4-kilogramowego sera po stromym zboczu wzgórza. Tak, dobrze przeczytaliście – sera. To niezwykłe wydarzenie sięgające swoją tradycją średniowiecza ogląda co roku nawet kilka tysięcy osób. Rekordem był rok 2009, gdzie widowisko przyciągnęło prawie 15 tysięcy osób, co wcale nas nie dziwi – też chcielibyśmy to zobaczyć!

W razie pytań nasz zespół Obsługi Klienta jest dostępny mailowo: pomoc@easysend.pl oraz pod numerami telefonów:
+48 58 500 86 75 z Polski
+44 20 3318 7267 z UK
+353 1 485 4489 z UE

– również  w poniedziałek i czwartek.