Świat usług finansowych nieustannie się zmienia. Dotyczy to także realizowania przelewów – w tym takich, które mają docierać na zagraniczne konta. Osoby, który korzystają z takich usług, są coraz bardziej świadome tego, że mogą wybierać i że oferta banku to nie jedyna alternatywa. Jak dziś robi się przelewy międzynarodowe – dowiedz się więcej o nowoczesnych pieniężnych transferach zagranicznych.

Popularne sposoby na transfer pieniędzy, które mają poważną konkurencję

Jeszcze około 20 lat temu najlepszym sposobem na to, aby zrobić przelew zagraniczny, było udanie się do banku, wypełnienie szczegółowego i wymagającego podania wielu danych druku. Wraz z rozwojem internetu usługi finansowe przeszły prawdziwą ewolucję, a przekazy na bardzo duże kwoty można zlecać bez wychodzenia z domu. Jednak sposób wykonywania międzynarodowych transakcji pieniężnych ciągle ewoluuje, a metody ich realizacji nadal się zmieniają. 

Przelew międzynarodowy w banku

To dziś wybór dla prawdziwych tradycjonalistów, którzy są przywiązani do dobrze znanych form przelewów. Przekaz pieniężny jest dziś rekomendowany przede wszystkim online  także za pomocą aplikacji mobilnych. Jednak wielu nadawców odchodzi od realizacji przelewów zagranicznych za pośrednictwem banków. Odstraszają przede wszystkim trzy kwestie. Po pierwsze wysoka prowizja naliczana za przelewy. Po drugie niekorzystnie przewalutowanie. Po trzecie skomplikowana i nie zawsze czytelna procedura. To właśnie dlatego bankowe przelewy zagraniczne stopniowo tracą popularność.

E-portfele a przelewy międzynarodowe 

Portfele elektroniczne to prawdziwy hit usług finansowych. Jednak jeżeli chodzi o transfery zagraniczne, nie do końca się sprawdzają. Mimo że taka forma przekazów pieniężnych jest wygodna, to w przypadku wysyłania pieniędzy za granicę jest także bardzo kosztowna. Oprócz tego, aby przelew mógł zostać zrealizowany, portfel elektroniczny musi mieć zarówno nadawca, jak i odbiorca przelewu. Dlatego ta usługa wiele traci, patrząc przez pryzmat przesyłania pieniędzy na zagraniczne konta.

Realizacja przelewów międzynarodowych z pomocą agenta

To rozwiązanie dla wyjątkowo zdeterminowanych. To prawda, że jest to sposób, aby pieniądze dotarły do odbiorcy tego samego dnia i to niekiedy nawet w ciągu godziny. Jednocześnie jest to droga usługa. Ponadto, aby zlecić i odebrać  przekaz pieniężny, trzeba udać się do biura agenta – i niekiedy spędzić więcej czasu w kolejce.

Przelew międzynarodowy – ranking

Długie kolejki i niejasności czy skomplikowane procedury w ofercie przelewów międzynarodowych sprawiły, że powstało alternatywne rozwiązanie. Są nim zagraniczne transfery pieniężne realizowane z pomocą pośredników. Oferta takich firm jest atrakcyjna i konkurencyjna wobec banków, e-portfeli i usług agentów. Z oferty jakich pośredników chętnie korzystają Polacy, którzy wysyłają pieniądze na zagraniczne konta? Co firmy obsługujące płatności międzynarodowe mają do zaproponowania swoim klientom?

Firma Pierwszy transfer za darmo Czas najszybszego przelewu Aplikacja mobilna
Internetowykantor.pl TAK Natychmiast TAK
TransferGO NIE 30 minut TAK
Wise TAK Do 4 dni NIE
Walutomat NIE Do 48 h TAK
Azimo NIE Do 4 dni TAK
Revolut TAK Natychmiast NIE
EasySend TAK Do 15 minut TAK

Źródło:https://www.czerwona-skarbonka.pl/transfery-walutowe-ranking/ 

Pamiętaj jednak, że czas realizacji przelewów oraz to, czy zapłacisz za pierwszy z nich, to nie wszystko. Liczą się także warunki proponowane przez firmę,  w tym zwłaszcza koszty transferów pieniężnych. Cennik za przelewy zagraniczne może się różnić zależnie od kraju, do którego mają dotrzeć pieniądze, typu przelewu oraz jego wysokości.

Dlaczego przelewy międzynarodowe z EasySend cieszą się dużym zainteresowaniem?

EasySend stara się spełnić oczekiwania osób, dla których liczy się czas, wygoda i poczucie bezpieczeństwa. To dzięki temu klienci tak chętnie wybierają ofertę firmy dotyczącą przelewów z UK do Polski i z kraju nad Wisłą do Wielkiej Brytanii.

Po pierwsze – wygoda 

W drodze do pracy przypomniało Ci się, że musisz przelać pieniądze na polskie konto, ale nie masz dostępu komputera? Nic nie szkodzi. Wystarczy Ci do tego telefon lub tablet. Wprowadź dane potrzebne do przekazu pieniężnego, wybierz jego rodzaj, a następnie opłać go w wygodny dla siebie sposób – kartą lub przelewem. Tylko tyle potrzebujesz, aby zrealizować transakcję.

Po drugie – szybkość i oszczędność czasu

Zapomnij o wymianie waluty w kantorze, staniu w kolejce w banku czy wizycie u agenta. Przelew zagraniczny możesz zlecić w zaledwie kilka chwil – stojąc w korku, będąc w pracy czy siedząc na kanapie.

Odbiorca nie musi też długo czekać na pieniądze. Jeżeli zdecydujesz się na przelew SuperFast, środki dotrą na zagraniczne konto nawet w ciągu zaledwie 10 minut od zlecenia przelewu. Jednak nawet jeśli wybierzesz standardową usługę, to przelew również zostanie zrealizowany w ciągu 24 godzin.

Niskie koszty

Przyjazny dla portfela przelew z Polski na konto w UK? Niewielkie opłaty za przekaz z Wielkiej Brytanii na polskie konto? To możliwe! EasySend ma konkurencyjną w stosunku do banków oraz innych firm płatniczych opłatę stałą. Proponujemy atrakcyjny kurs wymiany walut i jasno informujemy o kosztach – tak, by klient nie był zaskoczony ceną przelewu.

Tanie przelewy walutowe powstały także z myślą o Tobie

Na co zwrócić uwagę, wybierając sposób wykonania przelewu zagranicznego? Ranking popularności to nie wszystko. EasySend wychodzi naprzeciw potrzebom swoich klientów. Mogą w każdej chwili monitorować przekaz pieniężny, a w razie pytań zadzwonić na infolinię. Czeka na nich obsługa w języku polskim, tak aby czuli się komfortowo.

Szybciej, taniej i sprawniej – tak prezentuje się oferta firm płatniczych w stosunku do tego, co oferują banki, agenci, a nawet popularne portfele elektroniczne. Transfery zagraniczne weszły dzięki nim na nowy wyższy poziom. Z powodu wysokiej jakości usług, złożenie dyspozycji wykonania przelewu jest łatwe, a pieniądze docierają do odbiorców w imponująco krótkim czasie. To wszystko dzieje się z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa – takich samych jak te zapewniane przez banki.