Kurs funta nas ostatnio nie rozpieszcza. Zamieszanie w gospodarce spowodowane Brexitem sprawiło, że wartość funta szterlinga jest aktualnie najniższa w całym 2017 roku. Jak wykorzystać tę sytuację? Dziś podpowiadamy na co przeznaczyć oszczędzane pieniądze i w jaki sposób zrobić to bezpiecznie.

Import produktów z UK

Import produktów z UK jest jedną z najpopularniejszych form korzystania na słabnącym kursie funta przez Polaków, którzy znają już rynek brytyjski. Ściąganie do Polski angielskich aut to świetny biznes – zwłaszcza, że do 2015 roku można już rejestrować tu auta z kierownicą po prawej stronie. Wystarczy rozejrzeć się po samochodowych giełdach albo portalach takich jak:

Znajdziemy tam mnóstwo perełek niedostępnych, albo ciężko osiągalnych w kraju nad Wisłą. Kupując takie auta w Wielkiej Brytanii powinniśmy zapłacić za nie mniej, a odsprzedając je w Polsce nadwyżkę możemy wykorzystać na dalszy rozwój biznesu lub… w przyjemności 🙂

Warto rozważyć również inny wyjątkowo chodliwy w Polsce towar – angielską odzież. Jak wiadomo w UK ubrania są tańsze – zwłaszcza w sieciówkach typu Primark, istnieje również mnóstwo miejsc, gdzie za grosze możemy kupić odzież używaną, ale w świetnym stanie. Własny second-hand w Polsce ze stylowymi ubraniami prosto z Anglii? Czemu nie!

zakupy w uk

Sprawdź okazje na rynku nieruchomości

Niski kurs waluty to prawdopodobnie idealny moment na większe zakupy w funtach. Jeśli mieszasz w Polsce i od jakiegoś czasu myślisz o tym, aby kupić w Anglii nieruchomość (dla siebie lub na wynajem) to być może teraz jest na to czas! Pamiętaj, ze mnóstwo formalności możesz załatwić przez Internet, a depozyt do transakcji wyślesz z Polski za darmo – oczywiście przez EasySend. Zobacz jak łatwo i bezpiecznie to zrobić TUTAJ. Oczywiście ciężko jest spekulować jak dalej będzie wyglądał rynek finansowy. Jeśli za chwilę funt odbije w górę, to i cena takich mieszkań wyrażona w złotówkach będzie znacznie wyższa.

Kupuj niedostępne w Polsce towary online

Jeśli mieszkasz w Polsce, ale znasz i lubisz angielskie towary (na przykład wybrane marki kosmetyków lub elektroniki), to niski kurs funta jest świetną okazją do zakupów online – wystarczy przeliczyć sobie złotówki! Skorzystaj z takich portali jak eBay nawet jeśli nie masz konta walutowego. Pamiętaj, że EasySend umożliwia takie zakupy przy wykorzystaniu zwykłego, polskiego konta bankowego, a przelewy z Polski do UK są zupełnie za darmo. Zwłaszcza zakup elektroniki w UK jest teraz wyjątkowo korzystny, sprawdź więcej w artykule poniżej:

Wakacje za pół ceny

Marzy Ci się klimatyczna wycieczka na malownicze klify Irlandii Północnej albo szalony weekend w Londynie? Teraz to wyjątkowo tanie! Cena wycieczki do UK w przeliczeniu na złotówki jest teraz dużo niższa! W naszym niedawnym artykule pisaliśmy, że w sierpniu cała Anglia wyjeżdża na wakacje, a więc to świetny moment na uniknięcie tłumów pod Pałacem Buckingham lub Big Benem.

londyn

A jak Wy wykorzystujecie niski kurs funta? Jakie inne sposoby na oszczędzanie przychodzą Wam do głowy? Podzielcie się pomysłami z naszą społecznością, w końcu jesteśmy tu, aby sobie nawzajem pomagać! Czekamy na odpowiedzi w komentarzach!