Twoi bliscy przebywają na terenie Wielkiej Brytanii i potrzebują szybkiej pożyczki? Może musisz opłacić zagraniczne studia swojego dziecka lub sprzedałeś dom w Polsce, przeprowadzasz się do UK i pieniądze z transakcji muszą znaleźć się za granicą? Wszystkie te i inne sytuacje potrzebują zlecenia przelewu z polskiego konta na angielskie. Chcesz wykonać to szybko, tanio i bezpiecznie? Sprawdź, jak tego dokonać.

Jak wygląda przelew z polskiego konta na angielskie po Brexicie?

1 stycznia 2021 roku nastąpił Brexit – Wielka Brytania opuściła Unię Europejską. O tym fakcie było bardzo głośno, ale w zasadzie przemilczano jeszcze jedną istotną sprawę. Pod koniec 2020 roku kraj ten przestał być także członkiem Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG). Co za tym idzie? Otóż wszelkie brytyjskie instytucje finansowe, również banki, muszą na nowo dostosować się do unijnych przepisów. Wiążę się to z większymi opłatami za przelewy międzynarodowe i utrudnieniem wykonania transakcji.

Banki przystosowują się do nowego schematu i podnoszą opłaty za przelewy z Polski do Anglii. Często nakładają dodatkowe prowizje lub posługują się podwójnym przewalutowaniem. Takiej sytuacji nie ma w przypadku przelewów do krajów członkowskich np. Niemiec lub Holandii. W każdym razie jedno jest pewne – Brexit spowodował, że przelewy z polskiego konta na angielskie są coraz droższe.

Czy opłaca się przewozić gotówkę z Polski do Anglii?

Sprzedałeś w Polsce dom za kilkaset tysięcy złotych, a teraz zamierzasz wyjechać z pieniędzmi i zamieszkać na terytorium Wielkiej Brytanii? Najpierw sprawdź, czy przewóz gotówki Ci się opłaca, czy nie lepiej rozważyć opcję tego, jak przelać pieniądze z polskiego konta na angielskie.

Wraz z Brexitem zmieniły się także przepisy celne w UK i istnieją pewne limity prawne, których należy się trzymać. Bez zgłoszenia możesz przewieźć równowartość ok. 8 585 funtów szterlingów. Większą kwotę należy zgłosić do organów celnych przy przekraczaniu granicy. Chodzi o funkcjonariuszy Straży Granicznej lub Krajową Administrację Skarbową.

Trzeba nie tylko wypełnić i złożyć szczegółową deklarację, ale także udowodnić źródło pochodzenia gotówki np. formularzem potwierdzenia przelewu bankowego. Jeżeli tego nie zrobisz, możesz zostać posądzony o tzw. pranie brudnych pieniędzy. Poza tym popełniasz wykroczenie skarbowe, które podlega karze grzywny (nawet do 50% wartości przewożonych środków), a nawet i konfiskacie pieniędzy do momentu udowodnienia legalności źródła ich pochodzenia.

Autobus w Anglii

Czy można przelać pieniądze z polskiego konta na angielskie?

Biorąc pod uwagę, że przewóz gotówki z Polski do Wielkiej Brytanii może być ryzykowny (także pod względem bezpieczeństwa i ewentualnej kradzieży), najchętniej wybieraną opcją są przelewy bankowe. W zasadzie każdy polski bank oferuje usługę przelania środków z polskiego konta na angielskie. Dokładnie jest to przelew na konto zagraniczne, który jest najprostszą formą bankowej transakcji, ale i najdroższą. Dlaczego?

Otóż pomimo faktu, że Anglia pozostała członkiem strefy SEPA i niby nadal znajduje się w programie tanich unijnych przelewów, to jednak ta zasada obowiązuje tylko dla poleceń zleconych w euro. Wobec tego przelew w nieunijnej walucie wymaga przewalutowania. A w przypadku przelewu z Polski do UK nawet podwójnego przewalutowania (ze złotówek na euro i z euro na funty). To zwyczajnie się nie opłaca ani nadawcy, ani odbiorcy.

Poza tym, gdy zapytasz w banku, jak zrobić przelew z polskiego konta na angielskie, dowiesz się, że usługa może zostać zrealizowana w formie międzynarodowego przelewu SWIFT. Wiąże się to z:

  • wysoką opłatą operacyjną za transakcję,
  • obciążeniem kursu dużą marżą,
  • długim okresem oczekiwania odbiorcy na przelew (zwykle od 3 do 5 dni roboczych).

W związku z tym regularne wysyłanie przekazów pieniężnych do UK może wiązać się z kosztem nawet kilkuset złotych miesięcznie. Czy wobec tego można zrealizować tę usługę szybciej i taniej, a zarazem niezawodnie? Tak! I zaraz się dowiesz, jak to zrobić.

Funty angielskie

Jak wysłać pieniądze z polskiego konta na angielskie przez Internet?

Chcesz przelać gotówkę z Polski do Wielkiej Brytanii szybko, bezpiecznie i po świetnym kursie? Zleć przelew przez Internet na stronie easysend.pl. Masz do wyboru dwie formy transakcji:

  1. Przelew Fast – czyli darmowe przelewy z Polski do UK z realizacją w ciągu 1 dnia roboczego. Jeśli przelew zostanie zlecony i środki na jego opłacenie dotrą na rachunek firmy pośredniczącej przed godziną 23:59 czasu polskiego, to gotówka zostanie dostarczona do odbiorcy w kolejny dzień roboczy.
  2. Przelew SuperFAST – to opcja dla tych, którym zależy na czasie, ponieważ jest to przelew ekspresowy, więc środki mogą znaleźć się u odbiorcy nawet w ciągu 10 minut. Opcja ta dostępna jest w dni robocze w godzinach 07.00 – 17.00 dla przelewów wysyłanych na rachunki prowadzone w walucie GBP w Wielkiej Brytanii. Koszt takiej transakcji wynosi 15 zł, bez względu na to, jaką kwotę wysyłasz.

Niezależnie od wyboru opcji zawsze możesz liczyć na najlepszy kurs wymiany walut oraz profesjonalną pomoc obsługi klienta. Masz także możliwość śledzenia statusu swojego zlecenia w każdym momencie.

Zlecenie internetowe, czyli jak przelać z polskiego konta na angielskie?

Procedura zlecenia przelewu za pośrednictwem platformy EasySend jest bardzo prosta. Wystarczą cztery szybkie kroki do przelania pieniędzy z polskiego konta na angielskie.

Krok 1. – zarejestruj się w serwisie i aktywuj konto za pomocą własnego adresu mailowego oraz wybranego przez Ciebie hasła.
Krok 2. – wybierz opcję „zleć przelew” i ustal kierunek transakcji.
Krok 3. – wybierz rodzaj przelewu, określ sposób odbioru gotówki i wpisz dane odbiorcy.
Krok 4. – opłać zlecenie kartą, szybką płatnością online lub przelewem bankowym.

Od tego momentu profesjonaliści z serwisu zajmą się resztą i zadbają o to, aby w ustalonym terminie pieniądze bezpiecznie znalazły się u odbiorcy.

To zdecydowanie najlepsza i najtańsza opcja wysyłki przelewów z polskiego konta na angielskie. Nie musisz się bać o bezpieczeństwo transakcji, ponieważ dostawca usługi podlega tym samym regulacjom prawnym co banki.