EasySendowicze! Już za chwilę w Polsce obchodzić będziemy święto kościelne – Boże Ciało, a w Anglii Late May Bank Holiday. Oba te dni są wolne od pracy, zamknięte będą więc banki, a czas realizacji naszych przelewów będzie nieznacznie zmieniony. Zawsze informujemy Was o takich sytuacjach z wyprzedzeniem, abyście mogli uwzględnić nowy harmonogram i aby wszystkie zaplanowane w tym okresie przelewy dotarły do odbiorców na czas – sprawdźcie nowe terminy już teraz!

Poniżej przedstawiamy tabelę ze zmianami. W razie jakichkolwiek pytań nasz zespół Obsługi Klienta chętnie na wszystkie odpowie.

Przypominamy, że tabela dotyczy standardowych przelewów FAST – w pilnych sprawach warto skorzystać z opcji SuperFAST – taki przelew może być nadany w dni robocze aż do godziny 17:00 czasu UK i dociera do odbiorcy nawet w 10 minut. Więcej o SuperFAST-ach przeczytacie TUTAJ:

szybki przelew do polski

Terminy realizacji przelewów – Klient Indywidualny

Terminy realizacji przelewów – Klient Biznesowy

*podane godziny wg czasu UK/Irlandia

Boże Ciało to święto kościelne, które w Polsce jest dniem wolnym od pracy.  Tradycyjnie obchody uroczystości wiążą się z procesją z Najświętszym Sakramentem po ulicach parafii. Procesja zatrzymuje się kolejno przy czterech ołtarzach, przy których czytane są związane tematycznie z Eucharystią fragmenty czterech Ewangelii. Współcześnie Boże Ciało jest często okazją do zorganizowania tzw. długiego weekendu. Wystarczy wziąć jeden dzień urlopu, aby cieszyć się 4-dniowym urlopem, który można przeznaczyć na relaks i odpoczynek. Boże Ciało to święto ruchome wypadające zawsze 60 dni po Wielkanocy.

cheese rolling contest

Late May Bank Holiday to dzień wolny w całej Wielkiej Brytanii. We wcześniejszych latach obchodzony był w dzień po Zielonych Świątkach, jednak od latach 70-tych został przeniesiony na ostatni poniedziałek maja. Dla Anglików to kolejny długi weekend, który często spędzają na wycieczkach i  piknikach. W niektórych częściach UK tego dnia odbywa się Cheese Rolling Festival, polegający na toczeniu 4-kilogramowego sera po stromym zboczu wzgórza. Tak, dobrze przeczytaliście – sera. To niezwykłe wydarzenie sięgające swoją tradycją średniowiecza ogląda co roku nawet kilka tysięcy osób. Rekordem był rok 2009, gdzie widowisko przyciągnęło prawie 15 tysięcy osób, co wcale nas nie dziwi – też chcielibyśmy to zobaczyć!

W razie pytań nasz zespół Obsługi Klienta jest dostępny mailowo: pomoc@blog.easysend.pl oraz pod numerami telefonów:
+48 58 735 81 81  w Polsce
+44 28 95 810 710  w UK
+ 353 1 254 8181 w Irlandii

– również  w sobotę.