Nauka i rozwój

stereotypy o brytyjczyjach 0

6 stereotypów o Brytyjczykach. Które są prawdziwe?

Jesteśmy leniwi, lubimy narzekać i sporo wypić – to najpopularniejsze stereotypy o Polakach. Jak jest z Brytyjczykami? Kontrowersyjnych opinii na temat tego narodu także nie brakuje. Kilkaset tysięcy Polaków mieszkających na Wyspach codziennie ma okazję zweryfikować te opinie. My zebraliśmy 6 najpopularniejszych stereotypów  o Brytyjczykach i sprawdzamy, czy są one prawdziwe.

studia w Anglii 0

Studia w Anglii

Studia za granicą to marzenie wielu obecnych i przyszłych studentów. Nauka na Wyspach daje możliwość udoskonalenia języka obcego, a także ukazuje ogromne perspektywy rozwoju zawodowego. Ukończenie dobrych studiów w Anglii to prawie 100% gwarancja zdobycia dobrze płatnej pracy. W Polsce, no cóż, o wysoki zarobkach nie zawsze decydują edukacja i kompetencje.  Jak więc zorganizować wyjazd na zagraniczne studia?

jak się odnaleźć za granicą 0

Polacy w UK – jak się odnaleźć w obcym środowisku

Życie za granicą bywa trudne. Składa się na to wiele czynników – tęsknota za rodziną, obcy ludzie i kultura oraz brak znajomości języka. Polacy w UK jednak radzą sobie nie najgorzej i wielu z nich pnie się po szczeblach sukcesu na sam szczyt. Jak oni to robią? Wiara w siebie i we własne możliwości to nie wszystko, potrzeba jeszcze odrobinę praktycznej wiedzy.

jak się nie stresować 1

Jak się nie stresować mówiąc po angielsku?

Jedną z największych obaw przed wyjazdem do UK jest ta dotycząca posługiwania się językiem angielskim. Zazwyczaj znamy go całkiem nieźle, ale niestety tylko w teorii, bo w praktyce nie mamy zbyt wielu okazji do jego używania. Taki lęk dotyka większość osób, które są zmuszone wyjechać za granicę. Dziś podpowiadamy 8 sposobów na to, aby poradzić sobie ze stresem związanym z mówieniem po angielsku.

4

Angielskie jednostki miary i wagi

Czy wiesz, co barman ma na myśli proponując Ci pintę piwa? Ile kilogramów będziesz dźwigał do domu kupując w warzywniaku kamień ziemniaków? Ile metrów ma angielski łańcuch i skąd w ogóle wzięło się takie określenie? Z tym problemami prędzej czy później może się spotkać każdy Polak mieszkający w Wielkiej Brytanii.