Nauka i rozwój

2

Co wpływa na kursy walut? Lista wskaźników do zapamiętania

W ostatnim czasie kursy walut zmieniają się z godziny na godzinę. Na ich wartości wpływa szereg czynników makroekonomicznych – warto je znać i obserwować ich wahania, ponieważ to właśnie od nich często zależy zysk lub strata w naszym biznesie. Dziś przedstawiamy przydatną ściągawkę – najważniejsze czynniki makroekonomiczne, które mają znaczenie przy codziennym kształtowaniu się kursów walut.

jak się nauczyć angielskiego 19

15 sposobów – jak nauczyć się szybko języka angielskiego

Oglądanie bajek i filmów z oryginalną ścieżką dźwiękową i napisami, zajęcia z native speakerem, rozmowy przez Skype’a czy aplikacje komputerowe – który ze sposobów jest najskuteczniejszy? Jak uczyć się języka samodzielnie? Oto 15 prostych sposobów, dzięki którym szybko nauczysz się języka obcego.

1

Nietypowe brytyjskie święta

Polacy celebrują topienie Marzanny i Lany Poniedziałek – ale Anglicy też mają pomysły na nietypowe imprezy! Wyścig w toczeniu sera po stromym wzgórzu to jeden z nich, chociaż nadal nie ten najdziwniejszy– zobaczcie jakie inne tradycje mają mieszkańcy Wielkiej Brytanii.

przyslowie z kotem 0

Nietypowe angielskie przysłowa

„Umrzeć twardo” i „Sprośny taniec” to tylko nieliczne z przykładów abstrakcyjnych, ale dosłownych tłumaczeń znanych tytułów filmów. Podobnie jest z przysłowiami – jeśli przeniesiemy ich znaczenie wprost z języka angielskiego na polski otrzymamy komiczne zwroty! Dziś sprawdzamy nietypowe angielskie przysłowia i ich polskie odpowiedniki. Warto je zapamiętać, aby w rozmowie z mieszkańcami Wysp się nie wygłupić.