Nauka i rozwój

jak się nauczyć angielskiego 18

15 sposobów – jak nauczyć się szybko języka angielskiego

Oglądanie bajek i filmów z oryginalną ścieżką dźwiękową i napisami, zajęcia z native speakerem, rozmowy przez Skype’a czy aplikacje komputerowe – który ze sposobów jest najskuteczniejszy? Jak uczyć się języka samodzielnie? Oto 15 prostych sposobów, dzięki którym szybko nauczysz się języka obcego.

1

Nietypowe brytyjskie święta

Polacy celebrują topienie Marzanny i Lany Poniedziałek – ale Anglicy też mają pomysły na nietypowe imprezy! Wyścig w toczeniu sera po stromym wzgórzu to jeden z nich, chociaż nadal nie ten najdziwniejszy– zobaczcie jakie inne tradycje mają mieszkańcy Wielkiej Brytanii.

przyslowie z kotem 0

Nietypowe angielskie przysłowa

„Umrzeć twardo” i „Sprośny taniec” to tylko nieliczne z przykładów abstrakcyjnych, ale dosłownych tłumaczeń znanych tytułów filmów. Podobnie jest z przysłowiami – jeśli przeniesiemy ich znaczenie wprost z języka angielskiego na polski otrzymamy komiczne zwroty! Dziś sprawdzamy nietypowe angielskie przysłowia i ich polskie odpowiedniki. Warto je zapamiętać, aby w rozmowie z mieszkańcami Wysp się nie wygłupić.

prawo jazdy w anglii 23

Prawo jazdy w Anglii – jak zdać?

Brytyjskie miasta słyną ze świetnej komunikacji zbiorowej, jednak na pewno posiadanie samochodu znacznie ułatwia codzienne życie. Oczywiście aby jeździć trzeba mieć prawo jazdy – na szczęście jego zdobycie w Wielkiej Brytanii nie jest takie trudne, a do lewostronnego ruchu można się szybko przyzwyczaić. Jak zdać prawo jazdy w Anglii? Przygotowaliśmy dla Was praktyczny poradnik – zapraszamy!

stereotypy o brytyjczyjach 1

6 stereotypów o Brytyjczykach. Które są prawdziwe?

Jesteśmy leniwi, lubimy narzekać i sporo wypić – to najpopularniejsze stereotypy o Polakach. Jak jest z Brytyjczykami? Kontrowersyjnych opinii na temat tego narodu także nie brakuje. Kilkaset tysięcy Polaków mieszkających na Wyspach codziennie ma okazję zweryfikować te opinie. My zebraliśmy 6 najpopularniejszych stereotypów  o Brytyjczykach i sprawdzamy, czy są one prawdziwe.