Nauka i rozwój

przyslowie z kotem 0

Nietypowe angielskie przysłowa

„Umrzeć twardo” i „Sprośny taniec” to tylko nieliczne z przykładów abstrakcyjnych, ale dosłownych tłumaczeń znanych tytułów filmów. Podobnie jest z przysłowiami – jeśli przeniesiemy ich znaczenie wprost z języka angielskiego na polski otrzymamy komiczne zwroty! Dziś sprawdzamy nietypowe angielskie przysłowia i ich polskie odpowiedniki. Warto je zapamiętać, aby w rozmowie z mieszkańcami Wysp się nie wygłupić.

prawo jazdy w anglii 19

Prawo jazdy w Anglii – jak zdać?

Brytyjskie miasta słyną ze świetnej komunikacji zbiorowej, jednak na pewno posiadanie samochodu znacznie ułatwia codzienne życie. Oczywiście aby jeździć trzeba mieć prawo jazdy – na szczęście jego zdobycie w Wielkiej Brytanii nie jest takie trudne, a do lewostronnego ruchu można się szybko przyzwyczaić. Jak zdać prawo jazdy w Anglii? Przygotowaliśmy dla Was praktyczny poradnik – zapraszamy!

stereotypy o brytyjczyjach 0

6 stereotypów o Brytyjczykach. Które są prawdziwe?

Jesteśmy leniwi, lubimy narzekać i sporo wypić – to najpopularniejsze stereotypy o Polakach. Jak jest z Brytyjczykami? Kontrowersyjnych opinii na temat tego narodu także nie brakuje. Kilkaset tysięcy Polaków mieszkających na Wyspach codziennie ma okazję zweryfikować te opinie. My zebraliśmy 6 najpopularniejszych stereotypów  o Brytyjczykach i sprawdzamy, czy są one prawdziwe.

studia w Anglii 2

Studia w Anglii

Studia za granicą to marzenie wielu obecnych i przyszłych studentów. Nauka na Wyspach daje możliwość udoskonalenia języka obcego, a także ukazuje ogromne perspektywy rozwoju zawodowego. Ukończenie dobrych studiów w Anglii to prawie 100% gwarancja zdobycia dobrze płatnej pracy. W Polsce, no cóż, o wysoki zarobkach nie zawsze decydują edukacja i kompetencje.  Jak więc zorganizować wyjazd na zagraniczne studia?

jak się odnaleźć za granicą 0

Polacy w UK – jak się odnaleźć w obcym środowisku

Życie za granicą bywa trudne. Składa się na to wiele czynników – tęsknota za rodziną, obcy ludzie i kultura oraz brak znajomości języka. Polacy w UK jednak radzą sobie nie najgorzej i wielu z nich pnie się po szczeblach sukcesu na sam szczyt. Jak oni to robią? Wiara w siebie i we własne możliwości to nie wszystko, potrzeba jeszcze odrobinę praktycznej wiedzy.