Przelew online jest bezpieczną formą przekazania środków finansowych wybranemu odbiorcy. Technologia takich transferów rozwija się na tyle szybko, że współcześnie pieniądze mogą trafić na konto docelowe nawet tego samego dnia. To na niej bazują specjalne platformy transakcyjne takie jak np. Revolut. Kiedy odbywają się sesje Revolut i jak długo trzeba czekać na pieniądze? 

Dlaczego transakcje przez Revolut są tak popularne?

Nowoczesne metody płatności coraz mocniej wypierają bankowość tradycyjną i elektroniczną. Aby przelać środki online, niekoniecznie trzeba korzystać ze strony czy aplikacji swojego banku. Specjalne platformy transakcyjne bazujące na innowacyjnych technologiach umożliwiają obrót środkami znacznie prościej i szybciej. Do tej grupy należy właśnie Revolut. Dzięki niemu pieniądze możesz przekazywać między rachunkami, które niekoniecznie należą do banku.

Twórcy Revoluta postawili przede wszystkim na elastyczność i powszechność. Dostęp do platformy mają użytkownicy w 35 krajach. W ten sposób ograniczenia związane z transakcjami międzynarodowymi i przewalutowaniem niemal przestały istnieć.

Przelewy Revolut w kilku prostych krokach

Przelewy Revolut są proste i można je wykonać/zlecić o dowolnej porze i z każdego miejsca. Jak to zrobić?

 1. Pobierz i zainstaluj na telefonie aplikację Revolut.
 2. Wyślij środki na swoje konto Revolut.
 3. Wybierz w aplikacji odbiorcę przelewu, wprowadź kwotę transakcji i sfinalizuj ją.

Revolut pozwala na przesyłanie pieniędzy na trzy sposoby, czyli jako:

 • przelew na kartę,
 • przelew na konto bankowe,
 • przelew P2P.

Zastanawiasz się, ile idzie przelew z Revolut? Godziny księgowania czy typ transakcji to ważne elementy procesu, które determinują czas, w jakim odbiorca otrzyma środki.

Ile idzie przelew na Revolut?

Z platformy korzystają osoby, którym bardzo zależy na krótkim czasie transakcji i szybkim wysłaniu lub otrzymaniu środków. Nic dziwnego, że sesje Revolut czy godziny księgowania to tak ważna kwestia. 

Często czas realizacji przelewu na Revolut zależy od tego, skąd są wysyłane pieniądze. W cierpliwość muszą uzbroić się zwłaszcza osoby, które przekazują środki w ramach przelewu międzynarodowego z konta w banku. Takie zlecenie może trwać nawet kilka dni roboczych i należy to uwzględnić w planach. Niestety nie da się jednoznacznie określić, po ilu dokładnie dniach pieniądze trafią do odbiorcy. Transakcje między dwoma krajami to złożony proces.

Przy przelewach krajowych ta procedura jest znacznie prostsza. Transakcje są realizowane przez system rozliczeniowy Elixir od lat funkcjonujący w bankowości. W praktyce przelew wychodzi z banku w konkretnym okienku czasowym i tak samo dociera do banku docelowego. 

Każdy bank korzysta z własnych okienek dla transakcji przychodzących i wychodzących. Nie zawsze pokrywają się ze sobą między poszczególnymi instytucjami. Warto dodać, że system Elixir ma również własne okienka rozliczeniowe, które funkcjonują obok sesji przelewów bankowych.

Jeśli chodzi o przelewy przychodzące Revolut, czas, w którym środki trafią na Twoje konto, zależy przede wszystkim od:

 • rodzaju przelewu, 
 • platformy transakcyjnej, z której wyszło zlecenie,
 • sesji przelewów krajowych wychodzących,
 • sesji rozliczeniowych Elixir.

Niżej opisujemy, jak to wygląda w kilku różnych sytuacjach.

 1. Jeśli środki są wysyłane z konta w serwisie transferowym, np. EasySend, możesz liczyć na niemal ekspresowy przelew – pieniądze trafią na konto odbiorcy jeszcze tego samego dnia.
 2. W przypadku korzystania z systemu Elixir można trafić na jedną z trzech sesji rozliczeniowych. W ramach każdej z nich bank przekazuje odbiorcy kwotę zleconą przez nadawcę przelewu.
 3. Przy wysyłaniu pieniędzy przelewem bankowym zastosowanie mają sesje przelewów wychodzących każdej z instytucji. W praktyce bank o określonej godzinie przekaże środki do rozliczenia w ramach Elixir.

Za przykład może służyć bank PKO BP, w którym sesje wychodzące odbywają się zgodnie z harmonogramem.

 • I sesja ELIXIR – godzina 8.00.
 • II sesja ELIXIR – godzina 11.45.
 • III sesja ELIXIR – godzina 14.30.

Jeżeli przykładowo nadawca wyśle przelew o 12.00, zostanie on zrealizowany dopiero w sesji o 14:30. Po drodze musi jeszcze zostać „przeprocesowany” w drugiej sesji Elixir. Dopiero później środki pojawią się na koncie docelowym. Najszybciej odbywają się transakcje w ramach P2P, które są realizowane od razu.

Revolut – godziny przelewów na konto odbiorcy

Na szybki czas realizacji transakcji można liczyć wtedy, gdy środki są wysyłane z konta Revolut na zewnętrzne konto bankowe lub inną formę rachunku. Firma deklaruje, że większość takich przelewów dociera do odbiorcy w godzinę, a na pewno nie dłużej niż w ciągu jednego dnia.

Na ostateczną długość trwania transakcji wpływają:

 • kraj, z którego wychodzi i do którego trafia przelew,
 • typ przelewu (może być międzynarodowy albo krajowy),
 • harmonogram sesji przelewów w banku docelowym.

Tak jak przy przesyłaniu środków na konto Revolut, tak i przelewy zagraniczne z Revoluta są dość nieprzewidywalne, jeśli chodzi o czas realizacji. Natomiast zlecenia w obrębie kraju są realizowane zgodnie z trybem sesji Elixir.

Transakcje międzynarodowe jeszcze łatwiejsze i szybsze z easysend.pl

Revolut daje duży komfort zarządzania transakcjami pieniężnymi online, zapewniając przy tym wysoki poziom bezpieczeństwa. Jeszcze większą funkcjonalność zyskasz wtedy, gdy przy zleceniach międzynarodowych będziesz korzystać z serwisów transferowych takich jak easysend.pl.

Konto założysz bezpłatnie. Nie zapłacisz też za jego użytkowanie. Otrzymasz korzystne warunki  transferów międzynarodowych, a więc:

 • niską opłatę transakcyjną (od 0,99 GBP), a pierwszy przelew możesz wykonać bezpłatnie,
 • szybką realizację zlecenia (pieniądze mogą trafić do odbiorcy nawet w 10 minut),
 • gwarancję kursu walut przez 24 godziny.

Co więcej, z usług EasySend możesz skorzystać zarówno przez serwis internetowy, jak i jeszcze wygodniej – z aplikacji mobilnej. Wystarczy kilka kliknięć i gotowe!

Szybkie przelewy międzynarodowe możesz realizować z dużą elastycznością. Do dyspozycji masz różne formy płatności (przelewem lub kartą płatniczą). Duży wybór ma także odbiorca środków, który może je otrzymać:

 • na rachunek bankowy,
 • na kartę,
 • w formie gotówki.

Za pośrednictwem EasySend możesz wysłać przelew do jednego z 37 krajów, a każda z transakcji będzie całkowicie bezpieczna. 

Już wiesz, że jeśli chodzi o Revolut, godziny przelewów zależą od kilku zmiennych, zwłaszcza przy transakcjach międzynarodowych. Czasami nie da się dokładnie przewidzieć, kiedy pieniądze trafią do odbiorcy. Jeśli bardzo zależy Ci na czasie, błyskawiczne przelewy międzynarodowe za pośrednictwem easysend.pl będą najkorzystniejsze.

Dzięki Revolut nie tylko zyskasz pewność, że pieniądze nie będą krążyć między sesjami rozliczeniowymi poszczególnych instytucji bankowych, ale i taki przelew wykonasz z atrakcyjnym przewalutowaniem i z nowoczesnymi wirtualnymi zabezpieczeniami. Sprawdź, jak to działa!