Zaplanuj wcześniej świąteczne zakupy

Zbliżają się święta. Wysyłać pieniądze teraz, czy czekać do ostatniej chwili?

Nadchodzi czas dużych wydatków, dlatego zastanów się, kiedy przypada najlepszy okres na przesłanie waluty bliskim. Bez względu czy przelewasz w euro, czy w funtach, warto prześledzić prognozy analityków. Dodatkowo ze względu na rosnący wzrost cen i konsekwencje gospodarcze na rynku globalnym, wywołane COVID, uważa się, że czekają nas najdroższe święta od lat.

Euro i złotówka do końca roku

Najnowsze prognozy nie są optymistyczne dla osób zarabiających w złotówkach i chcących wymienić je na euro. Według analityków wspólnotowa waluta utrzyma swój wysoki kurs w stosunku do złotego. Co to oznacza? Zakup euro będzie droższy niż kilka miesięcy wcześniej. Oczywiście to tylko przewidywania, a ewentualne zmiany na rynku mogą postępować szybko. W tej sytuacji nie odkładaj wysyłania pieniędzy na ostatnią chwilę. Pomyśl, czy nie korzystniej wyszłoby podzielenie finansów i przesłanie części teraz, a kolejnej w terminie bliższym do świąt.

Funt słabszy na przełomie miesięcy?

Nieco inna sytuacja kształtuje się z funtem. Analitycy wskazują lekki spadek wartości w stosunku do złotego na przełomie listopada i grudnia. Oznacza to, że jeśli chcesz korzystnie wysłać pieniądze bliskim, zwróć uwagę na ten fakt. Tuż przed świętami funt znów może rosnąć, a co za tym idzie, przy wymianie na złotówki otrzymacie więcej pieniędzy. Jeśli chcesz przesłać pieniądze na Mikołajki, pomyśl o tym wcześniej i nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę.

 

Pamiętaj o specjalnych promocjach

Black Friday, Cyber Monday i Mikołajki wywołują ogromny ruch w sklepach i wśród dostawców. Może to mieć wpływ na zakłócenie dostaw rzeczy kupowanych później, czyli tuż przed świętami. Zwróćcie uwagę, że w szybkim tempie rosną ceny zabawek, ubrań i telefonów. Ponadto z trudnościami w dostawie komponentów borykają się producenci elektroniki. Wpływa na to m.in. wydłużony transport z Azji do Europy.

Biorąc pod uwagę wszystko powyższe, dokładnie zaplanujcie z bliskimi listę prezentów, terminy najkorzystniejszych wyprzedaży i porównajcie je z prognozami walutowymi. Wtedy będziecie mieć największą pewność, że skorzystaliście z prawie każdej możliwości na sprytne wydawanie pieniędzy. Dlaczego z prawie każdej?

Nie zapomnij o przelewach z EasySend

Bez względu na to, który termin wybierzesz, skup się, by nie przepłacać na samych przelewach. Jako najlepiej oceniana przez klientów firma pośrednicząca w przelewach międzynarodowych, gwarantujemy szybkie, bezpieczne i korzystne finansowo usługi. Jesteśmy tak samo pewni, jak banki czy kantory online, ale zdecydowanie przyjaźniejsi dla Twojego portfela.

Dowiedz się więcej o wysyłaniu pieniędzy z UK do Polski (https://www.easysend.pl/blog/przelewy-z-uk-do-polski-po-brexicie/) lub z Polski na Ukrainę  (https://www.easysend.pl/blog/przelewy-na-ukraine/).

Pamiętaj, że swój przelew możesz wysłać, korzystając z naszej strony lub bezpośrednio w aplikacji na Twoim telefonie: https://www.easysend.pl/

 

Oceń przydatność tego artykułu

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *