Zbliżają się święta. Wysyłać pieniądze teraz, czy czekać do ostatniej chwili?

Nadchodzi czas dużych wydatków, dlatego zastanów się, kiedy przypada najlepszy okres na przesłanie waluty bliskim. Bez względu czy przelewasz w euro, czy w funtach, warto prześledzić prognozy analityków. Dodatkowo ze względu na rosnący wzrost cen i konsekwencje gospodarcze na rynku globalnym, wywołane COVID, uważa się, że czekają nas najdroższe święta od lat.

Euro i złotówka do końca roku

Najnowsze prognozy nie są optymistyczne dla osób zarabiających w złotówkach i chcących wymienić je na euro. Według analityków wspólnotowa waluta utrzyma swój wysoki kurs w stosunku do złotego. Co to oznacza? Zakup euro będzie droższy niż kilka miesięcy wcześniej. Oczywiście to tylko przewidywania, a ewentualne zmiany na rynku mogą postępować szybko. W tej sytuacji nie odkładaj wysyłania pieniędzy na ostatnią chwilę. Pomyśl, czy nie korzystniej wyszłoby podzielenie finansów i przesłanie części teraz, a kolejnej w terminie bliższym do świąt.

Funt słabszy na przełomie miesięcy?

Nieco inna sytuacja kształtuje się z funtem. Analitycy wskazują lekki spadek wartości w stosunku do złotego na przełomie listopada i grudnia. Oznacza to, że jeśli chcesz korzystnie wysłać pieniądze bliskim, zwróć uwagę na ten fakt. Tuż przed świętami funt znów może rosnąć, a co za tym idzie, przy wymianie na złotówki otrzymacie więcej pieniędzy. Jeśli chcesz przesłać pieniądze na Mikołajki, pomyśl o tym wcześniej i nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę.

 

Pamiętaj o specjalnych promocjach

Black Friday, Cyber Monday i Mikołajki wywołują ogromny ruch w sklepach i wśród dostawców. Może to mieć wpływ na zakłócenie dostaw rzeczy kupowanych później, czyli tuż przed świętami. Zwróćcie uwagę, że w szybkim tempie rosną ceny zabawek, ubrań i telefonów. Ponadto z trudnościami w dostawie komponentów borykają się producenci elektroniki. Wpływa na to m.in. wydłużony transport z Azji do Europy.

Biorąc pod uwagę wszystko powyższe, dokładnie zaplanujcie z bliskimi listę prezentów, terminy najkorzystniejszych wyprzedaży i porównajcie je z prognozami walutowymi. Wtedy będziecie mieć największą pewność, że skorzystaliście z prawie każdej możliwości na sprytne wydawanie pieniędzy. Dlaczego z prawie każdej?

Nie zapomnij o przelewach z EasySend

Bez względu na to, który termin wybierzesz, skup się, by nie przepłacać na samych przelewach. Jako najlepiej oceniana przez klientów firma pośrednicząca w przelewach międzynarodowych, gwarantujemy szybkie, bezpieczne i korzystne finansowo usługi. Jesteśmy tak samo pewni, jak banki czy kantory online, ale zdecydowanie przyjaźniejsi dla Twojego portfela.

Dowiedz się więcej o wysyłaniu pieniędzy z UK do Polski (http://blog.easysend.pl/przelewy-z-uk-do-polski-po-brexicie/) lub z Polski na Ukrainę  (http://easysend.pl/blog/przelewy-na-ukraine/).

Pamiętaj, że swój przelew możesz wysłać, korzystając z naszej strony lub bezpośrednio w aplikacji na Twoim telefonie: https://www.easysend.pl/

 

Oceń przydatność tego artykułu