Przelewy na Ukrainę – najczęściej zadawane pytania

Przelewy EasySend z Polski na Ukrainę są dostępne dla naszych klientów już od kwietnia 2018 roku. Cieszymy się, że nasze darmowe przelewy cieszą się zainteresowaniem i tak wielu z Was może skorzystać z naszych świetnych warunków.

Zdajemy sobie sprawę, że jest to dość nowa usługa, dlatego przygotowaliśmy listę najczęściej zadawanych przez Was pytań oraz odpowiedzi na nie. Mamy nadzieję, że będą pomocne.

Jak można opłacić przelew?

Transakcje opłacić można kartą debetową lub kredytową, poprzez szybkie płatności online lub zwykłym przelewem bankowym. Prowizja EasySend wynosi gwarantowane 0 zł, nie stosujemy żadnych ukrytych kosztów, przez cały proces zlecania przelewu widzisz kurs waluty oraz kwotę, jaką otrzyma odbiorca.

Czy można robić przelewy na kartę ukraińską?

Aktualnie tak opcja jeszcze nie jest możliwa, ale pracujemy nad jej uruchomieniem. Wkrótce dostępne będą przelewy na kartę ukraińską dla rachunku prowadzonego w hrywnach. Start usługi planowany jest już w pierwszym kwartale 2019 roku, zachęcamy więc do śledzenia nas na Facebooku lub na VKontakte, gdzie na pewno będziemy o tym informować.

przelewy na karte Ukraina

Czy EasySend ma punkty agencyjne lub miejsca gdzie można wpłacić gotówkę?

Nasz oddział do wpłat gotówkowych znajduje się w Bytowie (woj. pomorskie), ale zdecydowaną większość transakcji realizujemy online na takich samych zasadach jak przy wpłacie gotówki. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.easysend.pl, wprowadzić dane nadawcy, odbiorcy i kwotę przelewu, a następnie opłacić przelew na podane konto. Pieniądze będą gotowe do odbioru na Ukrainie już po około 10 minut od zaksięgowania ich na naszym koncie.

Ze względu na przepisy europejskiego prawa oraz zachowanie bezpieczeństwa transakcji nie akceptujemy bezpośrednich wpłat gotówkowych na konto (np. w banku).

Gdzie mogę odebrać pieniądze na Ukrainie?

Gotówkę można wypłacić w ponad 8000 punktów sieci InteliExpress, między innymi Privatbank, Oszadbank i innych. Pełną listę znaleźć można na naszej stronie firmowej TUTAJ. W punktach odbioru można wypłacić dolary lub euro, do odbioru niezbędny będzie kod odbioru otrzymany sms-em (oraz dowód tożsamości), numer telefonu odbiorcy podaje nadawca przelewu podczas jego zlecania w systemie EasySend.

Dlaczego przelew jest za 0 zł? Gdzie jest „haczyk”?

Aktualnie trwa akcja promocyjna, z końcem stycznia prowizja za przelew będzie wynosiła 5 zł – zachęcamy więc do skorzystania z oferty już teraz.

darmowe przelewy na Ukraine0422

Jak zrealizować darmowy przelew na Ukrainę?

Aby zrealizować darmowy przelew z Polski na Ukrainę należy wykonać następujące kroki:

  1. Załóż konto w serwisie EasySend na www.easysend.pl. Uzupełnij niezbędne dane i przedstaw dokument potwierdzający Twoją tożsamość (jest to niezbędny wymóg regulowany prawnie, tak samo jak w banku)
  2. Wprowadź podstawowe dane odbiorcy i sprawdź gdzie będzie mu najwygodniej odebrać gotówkę na Ukrainie
  3. W Panelu Klienta wprowadź zlecenie przelewu – powiedz nam ile pieniędzy i dla kogo chcesz wysłać
  4. Opłać przelew w systemie
  5. Pieniądze będą czekały na odbiorcę nawet w 10 minut po zaksięgowaniu środków na naszym koncie. Nie doliczamy żadnych ukrytych prowizji, przez cały czas widzisz jaką kwotę otrzyma odbiorca.
  6. Odbiorca przelewu okazuje w Punkcie Odbioru dowód tożsamości oraz kody weryfikacyjne otrzymane smsem i wypłaca gotówkę.

Dlaczego jest wymagana weryfikacja mojej tożsamości?

Jest to związane z przepisami europejskiego prawa – jeśli przelew wysyłany jest poza Strefę Euro, to mamy obowiązek weryfikacji tożsamości Klientów przy pierwszym przelewie. Podobna procedurę przechodzisz np. przy załatwianiu czegokolwiek w banku – tam też na początku przedstawiasz dowód tożsamości, prawda? EasySend nie jest bankiem, ale obowiązują nas takie same restrykcje i przepisy dotyczące bezpieczeństwa. Więcej o weryfikacji przeczytasz TUTAJ.

Dlaczego mogę zaufać firmie EasySend?

Jesteśmy oficjalną jednostką płatniczą z 13-letnim doświadczeniem. Do tej pory działaliśmy sprawnie na rynkach Strefy Euro oraz w Wielkiej Brytanii, przelewy na Ukrainę są kolejnym krokiem w naszym rozwoju. Kierujemy się najwyższą starannością i zapewniamy najnowocześniejsze procedury bezpieczeństwa, by zapewnić spokój naszym Klientom. Sprawdź setki opinii naszych dotychczasowych użytkowników na niezależnym portalu TrustPilot i dołącz do ich grona.

bezpieczne przelewy na ukrainę

Jak się skontaktować z EasySend? Gdzie znajdę więcej informacji?

Wszystkie informacje znajdziesz na stronie www.easysend.pl/kontakt. Możesz również zadzwonić do naszych konsultantek (mówimy po polsku, ukraińsku i rosyjsku) na numer telefonu:  +48 58 500 86 75 lub napisać do nich na czacie na stronie www lub na Facebooku.

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *