Przelewy EasySend z Polski na Ukrainę są dostępne dla naszych klientów już od kwietnia 2018 roku. Cieszymy się, że nasze przelewy cieszą się zainteresowaniem i tak wielu z Was może skorzystać z naszych świetnych warunków.

Zdajemy sobie sprawę, że jest to dość nowa usługa, dlatego przygotowaliśmy listę najczęściej zadawanych przez Was pytań oraz odpowiedzi na nie. Mamy nadzieję, że będą pomocne.

Jak można opłacić przelew?

Transakcje opłacić można na kilka sposobów:

  • kartą debetową lub kredytową,
  • poprzez szybkie płatności online 
  • zwykłym przelewem bankowym.

Prowizja EasySend przy pierwszym przelewie wynosi gwarantowane 0 zł, nie stosujemy żadnych ukrytych kosztów, przez cały proces zlecania przelewu widzisz kurs waluty oraz kwotę, jaką otrzyma odbiorca. Przy kolejnych przelewach obowiązuje drobna opłata niezależna od przesyłanej kwoty, nie ma ograniczenia co do wysokości transakcji.

Czy można robić przelewy na kartę ukraińską?

Tak. EasySend umożliwia przelew bezpośrednio na kartę Mastercard w hrywnach (karta Visa będzie dostępna już wkrótce). Przelew można odebrać również poprzez aplikację Privat24 lub w bankomatach i terminalach PrivatBank <PRZECZYTAJ INSTRUKCJĘ>. Zachęcamy do śledzenia nas na Facebooku lub na VKontakte, gdzie na bieżąco informujemy o aktualnych promocjach oraz nowych ofertach.

przelewy na karte Ukraina

Czy EasySend ma punkty agencyjne lub miejsca gdzie można wpłacić gotówkę?

Nasz oddział do wpłat gotówkowych znajduje się w Bytowie (woj. pomorskie), ale zdecydowaną większość transakcji realizujemy online na takich samych zasadach jak przy wpłacie gotówki. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.easysend.pl, wprowadzić dane nadawcy, odbiorcy i kwotę przelewu, a następnie opłacić przelew na podane konto. Pieniądze będą gotowe do odbioru na Ukrainie już po około 10 minut od zaksięgowania ich na naszym koncie.

Ze względu na przepisy europejskiego prawa oraz zachowanie bezpieczeństwa transakcji nie akceptujemy bezpośrednich wpłat gotówkowych na konto (np. w banku).

Gdzie mogę odebrać pieniądze na Ukrainie?

Od lutego 2019 roku wprowadziliśmy możliwość odbioru przelewu w aplikacji Privat24 oraz w bankomatach i terminalach PrivatBank. Wypłata odbywa się poprzez system IntelExpress i jest dostępna 24 godziny na dobę. Gotówkę można również wypłacić w ponad 8000 punktów sieci InteliExpress, między innymi Privatbank, Oszadbank i innych. Pełną listę znaleźć można na naszej stronie firmowej TUTAJ.

W punktach odbioru można wypłacić dolary lub euro, do odbioru niezbędny będzie kod odbioru otrzymany sms-em (oraz dowód tożsamości), numer telefonu odbiorcy podaje nadawca przelewu podczas jego zlecania w systemie EasySend.

W aplikacji Privat24 oraz terminalach i bankomatach PrivatBank odbiorca może przesłać pieniądze od razu na swoją kartę w hrywnach, tu również będzie niezbędny kod odbioru otrzymany sms-em.

Dlaczego przelew jest za 0 zł? Gdzie jest “haczyk”?

W EasySend każdy pierwszy przelew jest darmowy – chcemy dać każdemu szansę na to, aby przekonał się jak wygodne i szybkie są nasze przelewy.  Prowizja za kolejne transakcje wynosi zaledwie 4,99 zł przy przelewach z odbiorem pieniędzy w aplikacji Privat24 oraz w terminalach i stacjonarnych punktach odbioru na Ukrainie lub 7,99 zł przy przelewach na kartę – jest to stała opłata, niezależna od wysyłanej kwoty.

 

Produkt Cena Czas realizacji Sposób odbioru Waluty odbioru
Przelew na kartę Mastercard 7,99zł  0zł * nawet w 10 minut** – środki bezpośrednio na karcie Mastercard UAH
Przelew do PrivatBank 4,99 zł  0zł * nawet w 10 minut** – aplikacja Privat24,

– wypłata gotówki w terminalach i bankomatach Privatbank

– wypłata gotówki w PrivatBank

UAH, USD, EUR
Odbiór gotówki w punkcie 4,99 zł  0zł * nawet w 10 minut** – wypłata gotówki z możliwością przewalutowania po kursie danego punktu USD, EUR

* pierwszy przelew w EasySend zawsze za 0 zł niezależnie od wybranego produktu

** jeśli przelew został zlecony i opłacony w dzień roboczy w godz. 08.00-17.00 czasu polskiego

darmowe przelewy na Ukraine

Jak zrealizować pierwszy darmowy przelew na Ukrainę?

Aby zrealizować darmowy przelew z Polski na Ukrainę należy wykonać następujące kroki:

  1. Załóż konto w serwisie EasySend na www.easysend.pl i uzupełnij swoje podstawowe dane. O dokumenty weryfikujące Twoją tożsamość poprosimy Cię dopiero przy przelewach przekraczających równowartość €1000/90 dni.
  2. Wprowadź podstawowe dane odbiorcy.
  3. W Panelu Klienta wprowadź zlecenie przelewu – powiedz nam ile pieniędzy i dla kogo chcesz wysłać.
  4. Opłać przelew w systemie i gotowe!

Pieniądze będą czekały na odbiorcę nawet w 10 minut po zaksięgowaniu środków na naszym koncie. Nie doliczamy żadnych ukrytych prowizji, przez cały czas widzisz jaką kwotę otrzyma odbiorca. 

Jak odebrać pieniądze na Ukrainie?

Odbiorca przelewu ma kilka opcji odbioru pieniędzy na Ukrainie:

 a) otrzymuje środki bezpośrednio na swoją kartę Mastercard w UAH – nic nie musi robić

b) odbiera środki w aplikacji Privat24 na swoim telefonie i przesyła je bezpośrednio na swoją kartę w hrywnach (po kursie PrivatBank)

c) okazuje jednym z 8000 Punktów Odbioru dowód tożsamości oraz kody weryfikacyjne otrzymane smsem i wypłaca gotówkę (USD lub EUR, które następnie może wymienić po kursie oferowanym przez daną placówkę)

d) odbiera środki w jednym z 30 000 terminali lub bankomatów PrivatBank i przesła je bezpośrednio na swoją kartę w hrywnach (po kursie PrivatBank)

Dlaczego jest wymagana weryfikacja mojej tożsamości?

Jeśli w ciągu 90 dni zechcesz wysłać kwotę większą niż równowartość €1000, skontaktujemy się z Tobą, aby potwierdzić Twoją tożsamość. Jest to związane z przepisami europejskiego prawa. Podobna procedurę przechodzisz np. przy załatwianiu czegokolwiek w banku – tam też na początku przedstawiasz dowód tożsamości, prawda? EasySend nie jest bankiem, ale obowiązują nas takie same restrykcje i przepisy dotyczące bezpieczeństwa. Więcej o weryfikacji przeczytasz TUTAJ.

Dlaczego mogę zaufać firmie EasySend?

Jesteśmy oficjalną jednostką płatniczą z 13-letnim doświadczeniem. Do tej pory działaliśmy sprawnie na rynkach Strefy Euro oraz w Wielkiej Brytanii, przelewy na Ukrainę są kolejnym krokiem w naszym rozwoju. Kierujemy się najwyższą starannością i zapewniamy najnowocześniejsze procedury bezpieczeństwa, by zapewnić spokój naszym Klientom. Sprawdź setki opinii naszych dotychczasowych użytkowników na niezależnym portalu TrustPilot i dołącz do ich grona.

Jak się skontaktować z EasySend? Gdzie znajdę więcej informacji?

Wszystkie informacje znajdziesz na stronie www.easysend.pl/kontakt. Możesz również zadzwonić do naszych konsultantek (mówimy po polsku, ukraińsku i rosyjsku) na numer telefonu:  +48 58 500 86 75 lub napisać do nich na czacie na stronie www lub na Facebooku.

Aktualizacja:25.04.2019 r. 

bezpieczne przelewy na ukrainę

 

Oceń przydatność tego artykułu