4 miliardy funtów – taką sumę przesyłają rocznie do kraju Polacy pracujący w Wielkiej Brytanii. Daje to około 470 funtów „na głowę” miesięcznie. Najczęściej dokonujemy przelewu bankowego, ale co zrobić, gdy odbiorca takiego konta nie posiada? Z pomocą przychodzą wtedy proste i wygodne przekazy pocztowe. Poznaj największe plusy tego rozwiązania i sprawdź, jak zrealizować przelew z odbiorem na poczcie.

Dlaczego warto zdecydować się na przekaz pocztowy?

Choć sam pewnie jesteś znakomicie obeznany w nowoczesnych technologiach i masz konto w banku z obsługą online, to być może w kraju zostali Twoi rodzice lub dziadkowie. Oni niekoniecznie muszą mieć rachunek bankowy, a Urząd Pocztowy jest dla nich synonimem bezpieczeństwa. Na poczcie opłacają rachunki, abonament, wysyłają listy. Przesyłając im pieniądze przekazem pocztowym nie narażasz ich na niepotrzebny stres – pozwalasz im skorzystać z usługi, którą znają, rozumieją i mają do niej zaufanie.

Przekaz pocztowy to jednak rozwiązanie adresowane nie tylko do osób starszych. Taka forma przesyłania pieniędzy może się też bardzo opłacać. Ani Ty, ani odbiorca nie potrzebujecie mieć konta walutowego. Ty wysyłasz funty ze swojego normalnego, funtowego konta bankowego, a odbiorca odbiera złotówki w okienku pocztowym. Jest to znacznie tańsze niż np. skorzystanie z usługi banku, oczywiście pod warunkiem, że wybierzesz firmę mającą korzystną ofertę. Własnie taką jak EasySend.

Trzecim powodem jest czas. Prawdopodobnie będzie to dla Ciebie zaskoczeniem, ale przekaz pocztowy może trafić do odbiorcy znacznie szybciej niż przelew. Wszyscy wiemy, jak różne bywają godziny księgowania transakcji w bankach. Decydując się na przekaz możesz liczyć na to, że adresat odbierze pieniądze nawet po 10 minutach od uruchomienia zlecenia. Dotyczy to sytuacji, w której przekaz „wyjdzie” z Wielkiej Brytanii do godziny 14 czasu londyńskiego. Jeśli zrobisz to później, środki będą do obioru w Urzędzie Pocztowym następnego dnia roboczego.

przekaz na pocztę

Zalety przesyłania pieniędzy z UK z odbiorem na poczcie w Polsce:

  • Bardzo łatwa procedura – szczególnie, jeśli zlecasz przekaz przez Internet na stronie easysend.pl.
  • Niska opłata – przekaz do Polski kosztuje tylko 3,90 GBP. Jest to opłata stała, niezależna od wysokości przelewanej kwoty.
  • Błyskawiczna realizacja – pieniądze mogą być gotowe do odebrania na poczcie w ciągu 10 minut, a najpóźniej kolejnego dnia roboczego.
  • Pełne bezpieczeństwo – transakcja jest zabezpieczona dwoma kodami, dlatego nie ma możliwości, aby pieniądze podjęła osoba nieuprawniona. Kasjer przed wypłaceniem pieniędzy poprosi odbiorcę o dowód osobisty.
  • Duża elastyczność – w Polsce jest 5000 placówek Poczty Polskiej. Działają praktycznie w każdej gminie, dlatego Twoi bliscy nie będą mieć problemu z odebraniem przekazu.
  • Wygoda – odbiorca przekazu nie musi mieć konta w banku. Wystarczy mu telefon komórkowy i dowód osobisty.

Jak wysłać przelew na pocztę krok po kroku?

Masz do wyboru 2 rozwiązania: możesz zlecić przekaz przez Internet lub u jednego z brytyjskich Agentów EasySend. Skupimy się na tej pierwszej opcji, bo jest zdecydowanie najwygodniejsza i przy tym najtańsza.

Krok 1. Logujesz się lub rejestrujesz na stronie www.easysend.pl. Łatwo się na niej odnajdziesz, a jeśli będziesz mieć z czymś problem, możesz skorzystać z pomocy konsultanta online.

Krok 2. Zlecasz przelew zaznaczając opcję „Odbiór na Poczcie”. Podajesz kwotę przelewu oraz numer komórkowy odbiorcy, na który zostanie wysłana wiadomość autoryzacyjna. Podanie adresu e-mail jest opcjonalne. Za realizację transakcji możesz zapłacić kartą debetową lub przelewem.

Krok 3. Odbiorca przelewu otrzymuje SMS z dwoma numerami identyfikującymi transakcję. Jest to kod transakcji oraz indywidualny numer EasySend (jest to zawsze 99999999).

Krok 4. Odbiorca przekazu przychodzi na pocztę, pokazuje kasjerce numery identyfikacyjne, potwierdza swoją tożsamość i odbiera pieniądze. Może to zrobić w dogodnym dla siebie momencie, np. w drodze na zakupy czy na spacer.

Gotowe! Procedura wygląda bardzo podobnie w przypadku zlecania transakcji u Agenta, jednak wówczas koszt usługi może być nieco wyższy. Trzeba się też pofatygować do Agenta.

O czym warto pamiętać?

Przelewy z odbiorem na poczcie mogą być zlecane tylko do Polski. Obowiązuje też dzienny limit transakcji, który wynosi 1500 funtów. Osoba odbierająca przekaz na poczcie musi mieć przy sobie telefon z kodami autoryzacyjnymi oraz dowód osobisty do potwierdzenia tożsamości. Nie są to szczególne utrudnienia, a ta procedura gwarantuje pełne bezpieczeństwo transakcji.

dziadek

Dla kogo?

Dla każdego, kto zleca przelewy pieniężne z UK do Polski i szuka sposobu nie tylko na ograniczenie kosztów, ale też chce zapewnić swoim najbliższym maksymalną wygodę odbioru środków. Twoja rodzina tęskni za Tobą i nie potrzebuje dodatkowych zmartwień – nie zmuszaj więc swoich rodziców czy dziadków do zakładania kont bankowych, skoro mogą bez przeszkód korzystać z tego, co jest im doskonale znane.

Przelewy z odbiorem na poczcie są wygodne, bezpieczne i tanie. To zdecydowanie najlepsza opcja dla osób pracujących w UK, które wspierają swoich rodziców, dziadków czy innych bliskich niezaznajomionych z Internetem i nowoczesnymi technologiami. Przelew na pocztę w Polsce zlecisz klikając w poniższy żółty baner, wszystkie informacje znajdziesz również na naszej stronie www.easysend.pl/odbior-na-poczcie

Oceń przydatność tego artykułu