EasySendowicze! Już za chwilę zaczniemy długi majowy weekend – z tego powodu zamknięte będą polskie i angielskie banki, a więc czas realizacji naszych przelewów będzie nieznacznie zmieniony. Zawsze informujemy Was o takich sytuacjach z wyprzedzeniem, abyście mogli uwzględnić nowy harmonogram i aby wszystkie zaplanowane w tym okresie przelewy dotarły do odbiorców na czas – sprawdźcie nowe terminy już teraz!

Poniżej przedstawiamy tabelę ze zmianami. W razie jakichkolwiek pytań nasz zespół Obsługi Klienta chętnie na wszystkie odpowie.

Terminy realizacji przelewów – Klient Indywidualny

Terminy realizacji przelewów – Klient Biznesowy

*podane godziny wg czasu UK/Irlandia

Święto 1 Maja w Polsce obchodzimy od 1950 roku. Święto wprowadziła w 1889 roku II Międzynarodówka dla upamiętnienia wydarzeń z pierwszych dni maja 1886 w Chicago, w Stanach Zjednoczonych podczas strajku będącego częścią ogólnokrajowej kampanii na rzecz wprowadzenia 8-godzinnego dnia pracy. W Polsce w czasie PRL-u organizowano tego dnia pochody pierwszomajowe, dziś jest to ustawowo dzień  wolny, w który świętujemy Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy.Długi Weekend Majowy obchodzimy tylko w Polsce – w UK są to normalne dni pracujące. Anglicy z kolei wolny mają dzień 7 maja, który jest określany jako Early May bank holiday.

majowka terminy przelewow

Święto Narodowe Trzeciego Maja to wyjątkowy dzień dla każdego Polaka. Święto Konstytucji zostało ustanowione w 1919 oraz ponownie w 1990, w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów – najważniejszego dokumentu w historii naszego kraju. Tego dnia odbywają się w Polsce uroczyste obchody, w których biorą udział najwyżsi przedstawiciele władzy państwowej. W Warszawie uroczystości odbywają się na Placu Zamkowym, poprzedza je uroczysta msza święta. Z okazji 3 maja odbywają się także imprezy dla mieszkańców: pikniki rodzinne oraz zawody sportowe, takie jak Bieg Konstytucji. Kościół katolicki obchodzi tego dnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Early May Bank Holiday to dzień wolny w całej Wielkiej Brytanii. Obchodzony jest w pierwszy poniedziałek maja – najprawdopodobniej jako wspomnienie starorzymskiego święta ku czci bogini Maia, którą utożsamiano z matką-ziemią i wiosną. Tego dnia odbywają się tradycyjne imprezy, na Wyspach na szczególną uwagę zasługuje taniec Maypole, od słów may – maj oraz pole – słup. Słup jest przyozdobiony kolorowymi wstęgami i kwiatami, a dziewczęta tańczą dookoła słupa trzymając końce wstążek.

W razie pytań nasz zespół Obsługi Klienta jest dostępny mailowo: pomoc@blog.easysend.pl oraz pod numerami telefonów:
+48 58 735 81 81  w Polsce
+44 28 95 810 710  w UK
+ 353 1 254 8181 w Irlandii

– również  w sobotę

Oceń przydatność tego artykułu