Dobrze wiecie, jak kłopotliwe może być nadanie paczki z Wielkiej Brytanii do Polski czy znad Wisły nad Tamizę. Chodzi już nawet nie tylko o koszt takiej operacji, ale także o fakt, że popularne firmy kurierskie stosują odgórne limity wagowe. Co więc zrobić w sytuacji, gdy musimy np. przetransportować meble z Liverpoolu do Szczecina i nie chcemy ponosić absurdalnie wysokiego kosztu? EasySend ma dla Was ciekawe tipy.

Standardowe metody wysyłki paczek z UK do Polski i z Polski do UK

Zdecydowana większość emigrantów chcących wysłać paczkę z Wielkiej Brytanii do Polski zaczyna od zapoznania się z ofertą kurierów. Międzynarodowe firmy przewozowe obsługują trasę między oboma krajami i nie ma problemu z szybkim nadaniem przesyłki – można to zlecić online, bez wychodzenia z domu. Słowem: komfort.

Ma on jednak swoją cenę. Usługi kurierskie na trasie UK-PL nie należą niestety do najtańszych z uwagi na znaczną odległość. Poniżej znajdziecie aktualny cennik jednej z najpopularniejszych firm kurierskich oferujących przewóz paczek z Wielkiej Brytanii do Polski (ceny brutto):

  • Paczka do 5 kg – 122,99 zł
  • Paczka od 5 do 10 i od 10 do 15 kg – 122,99 zł
  • Paczka od 15 do 25 kg – 129,14 zł
  • Paczka od 25 do 30 kg – 135,29 zł
  • Paczka od 30 do 40 kg – 209,09 zł

Tanio nie jest, prawda? Osobny problem, który mogliście dostrzec, stanowi maksymalna waga paczki. W przypadku tej firmy wynosi ona do 40 kilogramów, natomiast branżowym standardem jest limitowanie przesyłek do 30 kilogramów. Co zrobić w sytuacji, gdy musimy wysłać do Polski czy na Wyspy Brytyjskie cięższą paczkę?

kurier polska uk

Naturalnym pomysłem wydaje się być wynajęcie np. firmy specjalizującej się w międzynarodowych przeprowadzkach, ewentualnie skorzystanie z usługi kuriera przewożącego ciężkie gabaryty. Tutaj jednak znów wracamy do tematu ceny, która z pewnością będzie bardzo wysoka. Na szczęście i na to znalazł się sposób.

Nie szukaj przewoźnika. Niech znajdzie Cię sam!

Jak znacząco ograniczyć koszt wysyłki paczki oraz wyeliminować problem limitu wagowego? Można po prostu chwycić za telefon i obdzwonić kilkanaście firm przewozowych. Naszym zdaniem: szkoda na to czasu i energii. Zwłaszcza, że do dyspozycji jest bardzo sprytne narzędzie.

Mowa o Clicktrans. To platforma, która w jednym miejscu łączy osoby i firmy chcące wysłać paczkę z UK do Polski (i nie tylko) z przewoźnikami. Zasada jest bardzo prosta. W zleceniu podajemy wszystkie szczegóły (skąd odbiór, dokąd paczka ma być dostarczona, waga i rodzaj transportowanego przedmiotu) i czekamy na oferty zainteresowanych firm. Wybieramy najkorzystniejszą i… to wszystko.

Dlaczego ta opcja jest najtańsza? Ponieważ za pośrednictwem Clicktrans można znaleźć przewoźników, którzy i tak jadą w danym kierunku. Nie muszą więc specjalnie organizować transportu dla klienta. Mają wolne miejsce na samochodzie i nie chcą „wozić powietrza”. Chętnie więc zabiorą paczkę zleceniodawcy, nawet „po kosztach”, bo i tak się im to opłaci. Jest zatem taniej, a przy tym z korzyścią dla środowiska.

To warto wiedzieć

Publikowanie ogłoszeń na Clicktrans jest zupełnie darmowe. Sama platforma bardzo dba też o bezpieczeństwo użytkowników, dokładnie weryfikując zarejestrowane firmy transportowe.

Jak wysłać paczkę przez portal Clicktrans?

Clicktrans to serwis łączący osoby i firmy potrzebujące transportu z przewoźnikami. W bazie serwisu znajdują się tysiące przewoźników, którzy transportują rzeczy na terenie Polski i całej Europy, również na trasie UK-Polska. Na Clicktrans można bezpłatnie umieścić ogłoszenie dotyczące transportu wszystkiego, w tym m.in. paczek, palet, samochodów, mebli a nawet zwierząt. W przeciwieństwie do kurierów, paczka może mieć dowolne wymiary i wagę. Po publikacji ogłoszenia to przewoźnicy proponują wyceny. Następnie zleceniodawca wybiera najlepszą dla siebie opcję. W serwisie znajdują się tylko zweryfikowani przewoźnicy, co daje większe bezpieczeństwo.

Clicktrans pomaga znaleźć transport tańszy, nawet do 60% od standardowych stawek. Ceny transportu są zależne od wielu czynników, w tym dystansu, wagi czy rozmiarów przesyłki. Średni koszt transportu międzynarodowego paczki powyżej 30 kg (maksymalny limit u kuriera) na trasach Polska-Wielka Brytania wynosi od 200 do 300 zł. Firmy kurierskie z reguły nie podejmują się transportu przesyłek powyżej 30 kg, a jeśli nawet to robią, to doliczają dodatkowe opłaty wynoszące kilkaset złotych.

Ponadto, w serwisie Clicktrans znajdziesz przewoźników, którzy już jadą w tym samym kierunku, co oznacza że mogą wziąć przesyłkę taniej, bo i tak będą w okolicy. To pozwala obniżyć ceny transportu, a także pomaga naszej planecie, gdyż użytkownicy serwisu wspólnie ograniczają tzw. puste przebiegi. Co to znaczy w praktyce? Przewoźnik bierze dodatkowe przesyłki po drodze i nie wraca pustym pojazdem, niepotrzebnie emitując CO2.

przeprowadzka polska uk koszty

Jak długo „idzie” paczka z UK do Polski i odwrotnie?

Standardowy czas dostarczenia przesyłki wynosi 3-4 dni robocze, ale bezpieczniej będzie przyjąć sobie 5 pełnych dni. Oczywiście wiele zależy tutaj od tego, dokąd paczka ma zostać dostarczona. Jeśli np. wysyłamy coś do Londynu, to czas realizacji usługi przewozowej powinien być znacznie krótszy niż w sytuacji, gdy odbiorca mieszka np. na wsi na północy Szkocji.

Tutaj znów ujawnia się ważna zaleta zlecania przewozu paczek za pośrednictwem platformy Clicktrans. Oferenci mogą od razu podać termin dostarczenia przesyłki, bo z góry wiedzą, że tego i tego dnia jadą wybraną trasą. Jest to spore udogodnienie, szczególnie w sytuacji, gdy w paczce znajduje się prezent świąteczny czy urodzinowy, który po prostu musi dotrzeć na czas.

Jak widzicie warto czasami trochę „pokombinować” i zdecydować się na niestandardowy model wysłania paczki z UK do Polski lub odwrotnie. Zwłaszcza, że w tym przypadku cała procedura jest banalnie prosta, a co najważniejsze – pozwala sporo zaoszczędzić.

 

Clicktrans.pl to największy w Polsce serwis aukcji transportowych. To polski serwis działający od 2010 roku, który rozwija się w całej Europie. Posiada również dedykowane serwisy w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Hiszpanii. Na Clicktrans można znaleźć transport dla dowolnej przesyłki na trasie krajowej i międzynarodowej.

Idea Clicktrans polega na połączeniu osób i firm szukających transportu dużych przedmiotów ze zweryfikowanymi przewoźnikami jadącymi w tym samym kierunku.

Oceń przydatność tego artykułu