Pracujesz w UK, ale masz trochę wolnego czasu i chcesz nieco dorobić? To wspaniale! Jest wiele możliwości, aby zarabiać w Wielkiej Brytanii jeszcze więcej, a dzięki temu poprawić jakość życia lub dodatkowo zaoszczędzić na powrót do kraju. Zamiast godzinami przeglądać Facebooka lub oglądać seriale, spróbuj dodatkowych zajęć, które podreperują Twój domowy budżet. Oto 7 sposobów na to, jak dorobić w UK!

1. Załóż firmę w Wielkiej Brytanii

Prowadzenie działalności na Wyspach to bajka. Nie musisz rejestrować działalności od razu, jak to ma miejsce w Polsce, ale możesz testować (!) czy Twoja firma przyniesie jakieś dochody i sprawia Ci frajdę. Ponadto ZUS jest bardzo niski lub zerowy, pierwsze podatki zapłacisz dopiero po 2 latach, a i tak dopiero wtedy, kiedy zarobisz wystarczającą sumę. Nie wahaj się! Załóż sklep internetowy, zostań freelancerem, zrób kurs i wykorzystaj swoje umiejętności – możliwości są niemal nieograniczone! Czas spędzony w UK to dobry okres na rozwijanie swojego e-biznesu w Polsce – wrócisz do kraju ze stałym zarobkiem.

2. Jak dorobić w UK? Podnajmij swoje mieszkanie

Dla jednych to nie do pomyślenia, ze względu na ograniczoną prywatność, ale dodatkowa gotówka, w wysokości nawet kilkuset funtów miesięcznie, niejednego skusi. Warto również wiedzieć, że o ile nie przekroczycie 11,500 tys. funtów rocznie, to nie zapłacicie żadnego podatku z tego tytułu! Oczywiście, jest to propozycja dla osób, które mają chociaż wolny pokój, ale zdecydowanie warta do rozważenia. Więcej informacji prawnych na temat wynajmu mieszkań w UK, znajdziecie TUTAJ.

3. Skorzystaj z Programów Poleceń

Możesz polecać swoim znajomym usługi różnych firm i za to otrzymywać gotówkę! Taki program mamy również my – sprawdź nasz Program Poleceń EasySend – dostaniesz aż 10 funtów za każde polecenie. Podobnie działają również Avivo, Tesco Bank, Quidco i wiele innych. Znajomi będą nam wdzięczni za pomoc, a my na tym jeszcze zarobimy. Jak dorobić w UK? Przede wszystkim sprytnie! Obserwuj również naszego firmowego Facebooka – często wrzucamy tam kody promocyjne na darmowe przelewu do Polski, na pewno warto z nich skorzystać!

4. Zostań blogerem

Masz coś ciekawego do powiedzenia? Zostań blogerem! To przyjemne zajęcie, a do tego coraz bardziej opłacalne. Nic więc dziwnego, że blogów powstaje coraz więcej. Dobrze prowadzony blog (ciekawa treść, reklama, duża częstotliwość wpisów) może zarabiać już po ok. roku od założenia! Jeśli więc planujesz zostać w UK dłużej, masz ciekawy pomysł i wiesz, co chciałbyś powiedzieć światu, nie zwlekaj! Blog możesz założyć na darmowej platformie (wordpress, blogspot itd.) lub kupić domenę i hosting (ok. 200 zł) i zacząć na własnym podwórku, jak profesjonalista. Podróże, życie na emigracji, gotowanie, biznes? Wybór należy do Ciebie.

bloger fotograf

5. Wypełnianie ankiet

Wypełnianie ankiet obok przeglądania Facebooka, za które dostajesz wynagrodzenie? Brzmi nieźle! Jest to jednak dość trudny sposób na zarabianie pieniędzy – trzeba zrobić niezły research i mieć cierpliwość. Jednak wypełniając chociaż jedną ankietę dziennie za 5 funtów, w miesiącu już mamy 150! Zacznij od crowdology.co.uk, globaltestmarket.com. Pamiętaj, że trzeba być wytrwałym i szukać droższych ankiet, aby zacząć zarabiać. Polecamy jednak spróbować, bo to nic nie kosztuje.

6. Opieka nad dziećmi

Możesz opiekować się dziećmi po godzinach lub pomagać Polakom mieszkającym w UK, jeśli masz taką możliwość. Pomiędzy urlopem macierzyńskim a wiekiem, w którym dziecko może pójść do przedszkola, jest spora przerwa, a na emigracji zazwyczaj nie mamy chętnych do pomocy dziadków. Jesteś freelancerem pracującym w domu, myślisz o biznesie w UK, szukasz pracy po godzinach – opieka nad dziećmi to może być dobry sposób na zarabianie nawet kilkuset dodatkowych funtów miesięcznie.

babysitter

7. Zarabiaj na lokatach

Odkładasz zarobione pieniądze na swój powrót do Polski? Nie trzymaj ich na kontach z zerowym oprocentowaniem. W zależności od tego, jaką sumą dysponujesz, możesz zarobić całkiem niezłe pieniądze na takim oprocentowaniu. Jest to dobry sposób na „pasywny” dochód, który nie wymaga naszego zaangażowania, a pozwala zarobić jakąś sumę. Nic nas to nie kosztuje, a możemy zarobić.

Nie bądź bierny na rynku pracy w UK – jeśli Twoje zatrudnienie pozwala Ci na dodatkowe zajęcia, to aż żal nie skorzystać z takiej okazji. Przed Tobą wiele możliwości, od dochodu pasywnego (ankiety, programy poleceń, lokaty), poprzez zajęcia dodatkowe (opieka nad dzieckiem, wyprowadzanie psów, freelancing), aż po rozwój własnego biznesu. Tylko od Ciebie zależy, ile na tym zarobisz. Trzymamy kciuki!

Oceń przydatność tego artykułu