Życie w UK jest drogie – to nic odkrywczego. Jednak w stosunku do zarobków można to spokojnie przeżyć. Jeśli masz w kieszeni 10 funtów (lekko ponad 50 złotych), to już masz szansę kupić sporo ciekawych rzeczy, nie tylko spożywczych. Ta kwota nie oszałamia, jednak są sposoby na jej dobre wykorzystanie. Stworzyliśmy ranking TOP 10 rzeczy, które możesz kupić w UK za 10 funtów. Na koniec podpowiemy też, jak łatwo zdobyć taką właśnie kwotę.

  1. Dwa bilety na metro w Londynie – londyńskie metro działa świetnie i trudno sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie w stolicy UK bez niego. Trzeba jednak pamiętać, że jest dość drogie. Za 10 funtów (a dokładnie za 9,80 GBP) kupisz dwa bilety na przejazd tam i z powrotem w strefie 1. i 2. Osoby na stałe mieszkające w Londynie korzystają ze znacznie tańszej w eksploatacji karty Oyster.
  2. Przejedziesz 7 kilometrów i 581 metrów taksówką po Londynie – taksówki w stolicy UK wcale nie są takie drogie. 10 funtów wystarczy, aby pokonać całkiem długi dystans. Skąd tak dokładne wyliczenie? Opłata początkowa za przejechanie 361 metrów wynosi w Londynie średnio 2 funty. Za każde 180,5 metra trzeba zapłacić 20 pensów.angielskie taxi
  3. Bilet na mecz Liverpool FC – obejrzenie na żywo meczu na Anfield Road jest marzeniem każdego fana piłki nożnej. Aby móc je spełnić wystarczy wysupłać z kieszeni 9 funtów, bo tyle właśnie kosztuje najtańsza wejściówka, która umożliwia zajęcie miejsc pod dachem stadionu Liverpoolu. Widoczność jest słaba, ale przecież chodzi o emocje!
  4. English breakfast – nie każdy je lubi, ale każdy powinien go spróbować, przynajmniej będąc w UK. Słynne English breakfast można zjeść w praktycznie każdej restauracji czy mniej wyszukanej knajpie. Ceny są bardzo różne i zależą od miasta. Przykładowo w Peterborough zestaw kosztuje średnio około 6 funtów. Do tego dodajemy kawę za 2,5 funta i już prawie nie mamy naszej dychy.
  5. Paczka papierosów – to bardzo zły nałóg, ale skoro ktoś już pali, to w Anglii będzie go ta przyjemność słono kosztować. Ceny papierosów są bardzo wysokie, wszystko oczywiście zależy od marki, ale trzeba przyjąć, że średnio paczka kosztuje około 8 funtów. Zostanie więc jeszcze na miętówki.
  6. 2-3 piwa – mieszkać w UK i nie pójść do pubu na piwo? Niemożliwe! To jedna z ulubionych rozrywek Brytyjczyków, ale też obcokrajowców – niestety, dość kosztowna. Cena piwa w pubie różni się w zależności od klasy lokalu, miasta i oczywiście samego piwa. Przeciętnie trzeba liczyć od 3 do nawet 5 funtów.
  7. Małe zakupy spożywcze – w takim koszyku o wartości 10 funtów znajdą się jajka (10 sztuk), litr mleka, chleb, kilka plastrów sera, litr napoju gazowanego i kilka warzyw. Wbrew pozorom zakupy spożywcze w Anglii nie są bardzo drogie. Sieci handlowe regularnie robią promocje na swoje produkty. Najbardziej opłaca się kupować wieczorami, kiedy to np. Tesco wyprzedaje wiele gotowych dań, które wystarczy podgrzać w mikrofalówce.
  8. Fish&Chips + napój – wizyta w angielskiej restauracji może solidnie nadszarpnąć domowy budżet, dlatego większość emigrantów omija takie miejsca. W przypadku ochoty „wyjścia na miasto” najlepszą relację ceny do obfitości posiłku ma słynne Fish&Chips, czyli ryba z frytkami. Za taki zestaw zapłacimy przeciętnie od 6 do 8 funtów. Do tego puszka napoju i dycha pęka.fish n chips
  9. 8 litrów paliwa – paliwo na Wyspach jest droższe niż w Polsce. Ceny oczywiście wciąż się zmieniają, jednak średnia z ostatnich lat to około 1,1 funta za litr oleju napędowego i benzyny. Jeśli ktoś ma samochód i często z niego korzysta, to koszt utrzymania auta jest znaczny.
  10. Sporo ciuchów – oczywiście mówimy tutaj o wyprzedażach, które w UK, w odróżnieniu od Polski, rzeczywiście SĄ wyprzedażami. Generalnie w poszukiwaniu tanich i dobrych jakościowo ciuchów najlepiej jest wybrać się do Primarku. W czasie np. Black Friday za 10 funtów można się tam nieźle obkupić.

Chcesz zdobyć 10 funtów? Sprawdź, jak to zrobić!

10 funtów można zarobić, pożyczyć, ale najprzyjemniej będzie je po prostu dostać. Dlatego zapraszamy Cię do naszego programu poleceń EasySend. Wystarczy, że założysz konto w naszym systemie, wykonasz pierwszy darmowy przelew i pobierzesz swój unikalny link referencyjny. Następnie roześlij go znajomym, którzy także chcą robić najtańsze przelewy z UK do Polski.

Za każdą osobę, która skorzysta z linku, zarejestruje się i zrobi przelew przez EasySend (na kwotę minimum 100GBP), Ty otrzymasz od nas 10 funtów! Poważnie – dostaniesz dychę za każdą osobę, której polecisz EasySend (a ta osoba także otrzyma od nas 1 darmowy przelew SuperFast).

Proste? Jasne, że tak! Polecając EasySend robisz swoim znajomym przysługę, bo podsuwasz im najtańszą opcję wykonywania przelewów do kraju. A przy okazji – zarabiasz.

A Ty, na co wydasz swoje 10 funtów?

Oceń przydatność tego artykułu